Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Виродження картоплі – ворог картоплярства

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

купить семенной картофельОднією з основних проблем насінництва картоплі є так зване виродження (дегенерація) культури, коли з кожною новою репродукцією картоплі знижується її продуктивність, змінюються морфологічні та фізіолого-біохімічні показники. Швидкість та ступінь погіршення продуктивних якостей залежить, перш за все, від грунтово-кліматичних умов зони вирощування картоплі і, особливо, від розповсюдження в них вірусних хвороб картоплі, кільцевої та сухої гнилизни, чорної ніжки, фітофторозу та ін. Існують теорії, які по-різному пояснюють причини виродження картоплі (екологічна, температурна, вірусна, імунна, генетична, теорія токсинів та фізіологічного старіння) і передбачаючи різні шляхи боротьби з ними.

На сьогодні домінуючою є вірусна теорія. Згідно з цією теорією виродження картоплі є патологічним явищем, яке відбувається під дією вірусів та вірусо-подібних організмів. В теперішній час відомо вже більше 30 таких збудників хвороби картоплі, що вражають рослину. Оздоровлення вихідного матеріалу біотехнологічними методами забезпечує приріст урожаю бульб на 12-75% залежно від сорту картоплі і якості насіннєвої картоплі. При розмноженні оздоровленої насіннєвої картоплі трапляються рецидиви вірусної інфекції, не пов’язані з повторним ураженням нею. В зв’язку з цим можна зробити припущення, що в процесі оздоровлення не відбувається повного звільнення від вірусного начала, а проходить елімінація активної форми вірусу картоплі чи зниження концентрації вірусного антигену до рівня, нижчого за межу чутливості методів діагностики. Суттєво зменшити вірусне навантаження при регенерації рослин invitro та послідуючому репродукуванні дозволяє використання синтетичних хімічних препаратів.

семенной картофельВстановлено антивірусну дію таких речовин, як рибонуклеаза, кампозан, тур (хлорхолінхлорид), сорбінова кислота, фенольні сполуки, антибіотик іманін, перманганат калію, віразол, препарати ТБ, ДГТ (2,4-діоксогексо-1,3,5-триазин), цианогуанідін, натрійалканмоносульфат, 2-аніліно-5-адамантіл-1,3,4-тіадіазол, глікозиди (нікотіанозид, сомелонгозид, томатозид, фітонік), 2,5-олігоаденілати та інших органічних і неорганічних сполук.

Існують способи використання похідних піридину на ранніх етапах насінництва з метою насичення клітинного соку діючою речовиною даних препаратів, що перешкоджає розвитку вірулентних агентів в організмі рослини. Однак немає способу який би 100% оздоровив насіннєву картоплі. Таким чином, для того, щоб отримувати високі врожаї та не хвилюватись через виродження картоплі, слід робити сівозміну та купити насіннєву картоплю, яка б характеризувалась високою якістю, високим рівне врожайності та стійкістю до різноманітних вірусів. Таку насіннєву картоплю, можна купити у компанії «Овочевий Дім». У нас в наявності є більше десяти сортів насіннєвої картоплі, голландської та німецької селекції. Ознайомитись з нашими сортами картоплі та купити картоплю на посадку, можна передзвонивши менеджерам з продажу за вказаними номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар