Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як правильно робити полив картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

photo20Залежно від фізіологічного стану картоплі, встановлюються певні норми зрошення. Як показує практика, невеликі і часті поливи можуть дати більшу прибавку урожаю картоплі, ніж рідкісні і рясні поливи. Виходячи з результатів багаторічних досліджень, а також дослідів, найбільш доцільно поливати насіннєву картоплю нормою 20 і 30 мм, така норма оптимальна, як для потреб рослини картоплі, так і з точки зору затрат праці. У той же час, загальна норма зрошення картоплі визначається властивостями сорту картоплі, який висаджений, так як кожен сорт вимагає різної кількості вологи. У тому випадку, якщо висаджено ранній сорт картоплі, то потреба в зрошення найбільш велика в період з травня по червень. Тобто, в період, коли велика ймовірність посухи. Слід зазначити, що картопля в цей період дуже чутлива до зрошення.

В інших статтях йшлося про те, що рання картопля дуже активно реагує на внесення в грунт азоту, при цьому, не даючи великої вегетативної маси. Але, великі дози азоту можуть гарантувати хороший врожай лише в тому випадку, якщо картопля повністю забезпечений вологою. В іншому випадку, можна насіннєву картоплю купити, висадити, здійснити  підгодівлю азотом, але через нестачу вологи, отримати убогий врожай. Слід зазначити, що у ранніх сортів картоплі відносно нетривалий період вегетації, протягом якого сорти картоплі ранньої групи формують урожай, який не поступається за величиною пізніх сортів картоплі. У той же час, за такий невеликий період ранні сорти картоплі вимагають великого постачання води, яке можна забезпечити лише за допомогою зрошення. Як вже говорилося, норма поливу для картоплі становить 20-30 мм одноразово.

kapelnoe-orowenie-5Але, така норма може варіюватися в залежності від типу грунту і тривалості посухи:

  1. Якщо насіннєва картопля висаджена в хорошому піщаному грунті, при тимчасовій посусі норма поливу складає 60-80 мм, а при тривалій посусі 90-120 мм;
  2. Якщо картопля висаджена в супесі, то при тимчасовій посусі норма поливу складає 40-60 мм, а при тривалій посусі 80-100 мм;
  3. Якщо картопля висаджена в глині, суглинці, опесчаненній суглинці, при тимчасовій посусі нормою поливу є 30-60 мм, а при тривалій посусі 90 мм.

Варто нагадати про те, що зазначені норми є узагальненими. Вони необхідні для того, щоб самостійно вирахувати необхідну норму поливу картоплі, в залежності від його сорту. Тому, слід також враховувати характеристики і рекомендовані норми поливу, з огляду на потребу вологи певного сорту картоплі. Також, рекомендується насіннєву картоплю купити у компанії Овочевий Дім. Така рекомендація аргументується тим, що у компанії Овочевий Дім можна придбати високоякісний насіннєвий картопля з Голландії, яка є дуже стійкою до різних захворювань, а також до посухи. Більше, можна дізнатися, зателефонувавши на один з телефонних номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , , ,

Залишити коментар