Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Розвиток та ріст картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

При вирощуванні в господарстві чи на городах картопля розмножується лише бульбами або їх частинами. Фізіологічно стиглими, здатними давати сходи та тривалий час зберігатись вважаються бульби, шкірка яких зміцніла і не обдирається, що свідчить про закінчення росту. На поверхні бульби є вічка, менше – в центральній і найменше в нижній, пуповинній частині бульби. Кількість їх залежить від сорту картоплі, умов вирощування та маси бульби. Є пряма залежність між кількістю вічок, паростків на бульбах, кількістю стебел у кущі та врожайністю. Для оцінки стану посівів картоплі часто користуються показниками тривалості періодів: садіння-сходи, сходи-бутонізація, бутонізація-цвітіння, цвітіння-початок відмирання картоплиння. досить зручним показником є також визначення строків початку окремих фаз та періодів росту картоплі й розвитку рослин після сходів (у днях).

Картопляру бажано знати, як залежать від якості насіннєвої картоплі, агротехніки та погодних умов основні складові продуктивності картоплі. Знаючи це, можна не лише забезпечити оптимальні умови вирощування картоплі, але й коректувати застосування деяких прийомів залежно від погодних умов у певний період часу. Слід зазначити, що ріст і розвиток картоплі має свій час і особливості, а саме:

  1. Період спокою бульб – це період зберігання бульб в оптимальних умовах;
  2. Проростання бульб в грунті – триває від 16 до 35 днів;
  3. Поява сходів – оптимально через 18-22 днів після садіння.

На основні компоненти продуктивності картоплі впливає чимало факторів, проте найважливішими є насіннєва картопля і підготовка бульб картоплі до садіння та догляд за рослинами. Значно залежать ці показники також від сорту картоплі, погодних умов вегетаційного періоду.

Вплив сорту картоплі

Робота по вирощуванню картоплі розпочинається із забезпечується із забезпечення потреб у насіннєвій картоплі відповідних сортів картоплі. До Державного Реєстру рослин України занесено дуже багато сортів картоплі, які при сортовипробуванні в різних регіонах показали добрі показники і результати. Вони відрізняються один від одного скоростиглістю, урожайністю, вмістом сухих речовин і крохмалю, смаковими якостями, стійкістю до хвороб картоплі та шкідників. При вирощуванні ранньої картоплі важливо відібрати сорти картоплі з найкоротшим вегетаційним періодом, здатні забезпечити товарний урожай молодої картоплі за 55-65 днів.

Вплив ґрунтових умов

3Картопля може давати добрий урожай на всіх ґрунтах. Проте ця особливість є умовною, тому що одержання не лише високого, але й доброякісного врожаю значною мірою залежить від генетичних властивостей грунту, його окультуреності, водного і температурного режимів, механізмів складу, наявності поживних речовин та інших факторів, які здатні протистояти несприятливим умовам, вітрам, спеці й тому подібне. Ділянки, на яких вирощують картоплю, повинні бути забезпечені вологою, мати відповідну структуру грунту. Нестача кисню через перезволоження чи сильне ущільнення грунту затримує ріст і розвиток картоплі та сприяє розвитку різноманітних хвороб картоплі і хвороботворних організмів. Надлишок вологи сприяє більшому їх поширенню в грунті через загнивання бульб картоплі.

Найкращим для картоплі є сірі лісові чи дерново-підзолисті супіщані грунти. Вони мають добру теплопровідність, у весняний період швидко висихають і нагріваються, не запливають і не утворюють кірки, у них добра повітропроникність. За таких умов легше якісно доглядати посіви та дібрати врожай. Проте грунти легко механічного складу мають погану водоутримувальну здатність, тому навіть нетривала засуха для них небезпечна, а після значних опадів уже на 5-7 день картопля відчуває дефіцит вологи. Основним прийомом підвищення водоутримувальної здатності легких грунтів є внесення достатньої кількості органічних добрив.

b6ac4429d3daf9bb2b58031a600cdbaaВажкі запливаючі грунти затримують ріст картоплі, а тому на них, як правило, одержують низькі врожаї. Бульби мають гірші товарні й насінні якості. Розміщення картоплі на глинистих грунтах менше відповідає її біологічними особливостями, утруднює догляд та збирання врожаю картоплі. Тому в Лісостепу краще вирощувати картоплю на суглинкових грунтах. Перегнійно-карбонатні грунти придатні для вирощування картоплі, але вирощені на них бульби мають низькі насінні якості. Добрі врожаї здорової насіннєвої картоплі можна виростити на осушених торфовищах із слабо кислою реакцією грунтового розчину, але продовольча картопля з цих грунтів має низькі споживчі якості.

На завершення, слід зазначити, що урожайність та якість врожаю картоплі також залежить від співвідношення сорту картоплі та грунту, де вона буде вирощуватись. Тому, якщо Вам необхідно купити картоплю на посадку, то Вам слід звернутись до менеджерів компанії «Овочевий Дім». Така рекомендація аргументується тим, що в нас є в наявності більше десяти різноманітних сортів картоплі, як німецької, так і голландської селекції. Більш детально ознайомитись з характеристиками наших сортів картоплі, а також здійснити замовлення, можна передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , , , ,

Залишити коментар