Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як вибрати насіннєву картоплю

Опубліковано Сергей Бородавко в . Рубриці Новости компании

sorta_kartofilya1

Вибір посадкового матеріалу картоплі є дуже важливим завданням, оскільки від цього залежить отримання майбутньої вигоди. На сьогодні ще багато людей намагаються отримати великий врожай картоплі за рахунок використання великих ділянок для його посадки. Але з кожним роком зростає кількість фермерів, які намагаються отримати той же самий урожай на ділянці в 2, а то і в 4 раз меншій. Отримання великого урожай у великій мірі залежить від сорту, але також дуже багато залежить від догляду і терміну посадки, тому про це забувати теж не потрібно.

 Критеріїв вибору картоплі на посадку існує безліч, але фермерам достатнього всього лише кількох, щоб вибрати якісний насіннєвий матеріал. До основних критеріїв вибору посадкового матеріалу відносяться:

  1. Кліматична зона в якій буде вирощуватися картопля. Дуже важливо при виборі насіння визначитися в якому регіоні його можна вирощувати. Кожен сорт картоплі спеціально виводиться, щоб його можна було б оптимально вирощувати в певній кліматичній зоні.
  2. Різні сорти картоплі призначені для вирощування на різних типах ґрунту. Тому при купівлі насіння обов’язково потрібно з’ясувати на якому типі грунту обраний вами картопля дає кращий врожай. Потрібно вибирати бульби, які дають хороший урожай на грунтах, подібних вашої.
  3. Потрібно вибирати бульби на яких багато невеликих очок. Саме такі бульби будуть давати більше пагонів і відповідно більший урожай.
  4. Важливо стежити, щоб бульби не були вражені грибковими або інфекційними хворобами. Також в характеристиках сорту має бути зазначено, чи стійкий сорт до хвороб і до яких саме. Бажано вибирати сорти стійкі до грибкових та інфекційних хвороб.
  5. Потрібно на насіння вибирати бульби середнього розміру, масою від 50 до 90 грам. Такі бульби дають більше пагонів і відповідно утворюється більше нових бульб.
  6. При виборі сорту потрібно враховувати терміни його дозрівання. Існують ранні, середні та пізні сорти. При виборі потрібно враховувати, який тип сорту вам потрібен і коли ви хочете споживати власноруч вирощену картоплю.
  7. В залежності від потреб потрібно вибирати сорти, які характеризуються високою врожайністю до несприятливих умов. Таким чином, навіть при несприятливих умовах ви зможете отримати гідний урожай картоплі.
  8. При виборі насіння важливим також є смак, колір і розмір бульб. Тут звичайно все залежить від ваших особистих переваг. Звичайно картопля з червоним забарвленням шкірки більш чутливий до гнильним захворювань. М’які і смачні сорти картоплі часто вражаються шкідниками (гризунами і личинками хруща, дротяники). Найбільш стійкими є сорти картоплі з білою і жовтою шкіркою, хоча врожайність їх менше.

   З огляду на вище перелічені критерії, можна вибрати для себе насіннєву картоплю на нашому сайті http://ovochevii-dim.com.ua/sorta-kartofelya/.

Теги:,

Залишити коментар