Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як боротися з личинками щелкуна-дротяники

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

111111lichinka-provolochnikВ Україні налічується близько сімдесяти восьми видів картопляних шкідників. Найбільшої шкоди картоплі завдають личинки щелкуна-дротяники. Ці шкідники дуже сильно ушкоджують пагони картоплі, прогризають ходи в бульбах, пошкоджують совки підземної частини стебел, повністю виїдають м’якоть. Таким чином, пошкоджені полуниць втрачають свої посівні якості і товарний вигляд. Крім того, заражена картопля дуже погано зберігатися, а в пошкоджених місцях картоплі поширюються мікроорганізми, що призводить до повного загнивання бульб. У свою чергу це призводить до істотної втрати врожаю. Найстрашнішим є те, що п’ять-шість шкідників на одному квадратному метрі може знищити близько вісімдесяти відсотків бульб.

На жаль, але за останні роки в зоні Полісся України кількість заражених полів істотно збільшилася, що призвело до зниження якості картоплі. У той же час, у зв’язку зі стрімким розвитком України в сфері сільського господарства, вимоги до якості картоплі дуже зросли. Тому, щоб відповідати всім вимогам, рекомендується не висаджувати місцевий насіннєвий матеріал, а купити насіннєву картоплю у перевіреного постачальника, який надасть всі необхідні документи і підтвердить високу якість насіннєвого матеріалу. Що ж стосується методів боротьби з личинками щелкуна-дротяника та іншими грунтовими шкідниками, то найдієвішим є хімічний метод. Цей метод передбачає внесення в грунт гранульованих інсектицидів. Внесення має здійснюватись перед посадкою картоплі. Як показує практика фермерів інших країн, гранульовані інсектициди дійсно знищують грунтових шкідників. Але, на жаль, в Україні ставлення до гранульованим препаратів часто змінюється.

На даний момент єдиним допустимим способом боротьби з грунтовими шкідниками є агротехнічний метод, який вимагає додаткових витрат, що збільшує собівартість продукції. Слід зазначити, що агротехнічний метод не дає 100% гарантії усунення шкідників. Таким чином, можна купити насіннєву картоплю, спробувати знищити ґрунтових шкідників агротехнічним методом, але втратити істотну частину врожаю. У свою чергу це означає, що для боротьби з грунтовими шкідниками необхідно поєднувати агротехнічний метод і хімічні заходи, так можна знищити максимальну кількість шкідників і убезпечити максимальну кількість врожаю.

111126-1У той же час, дослідники розробляють нові методи боротьби з грунтовими шкідниками. Щоб картопляні шкідники були знищений з заражених полів Полісся України було здійснено дослідження, метою якого було: встановити вплив сидеральних культур; визначити вплив препарату «Престиж» на пошкоджені бульби картоплі; виділити сорти, які найбільш стійкі до дротяники. Об’єктом дослідження були сорти картоплі сидеральних культур, препарат «Престиж». Цим препаратом обробляли бульби картоплі перед посадкою і протруювали насіння сидератів. В результаті дослідження було встановлено, що при нормі один літр на тонну, препарат забезпечує хорошу ефективність в боротьбі з проволочником і іншими грунтовими шкідниками. Але, при цьому препарат не накопичується в бульбах картоплі в надлишку. Для того, що б отримати максимальний результат від препарату, необхідно дотримуватися технологічний прийом вирощування картоплі. Який полягає в тому, щоб посіяти озимої ржу на сидерати насіння, протравити препаратом, який містить імідаклоприд, обробити бульби картоплі препаратом «Престиж» (перед посадкою з розрахунком один літр на одну тонну), використовувати сорти картоплі, які більш стійкі до личинок щелкуна. В результаті дослідження було встановлено, що чисельність зазначених фітофалатов в грунті знизилося на 76,7%, а пошкоджених бульб картоплі знизилося на 27%. Отже, перед тим, купити насіннєву картоплю, рекомендується придбати вищевказаний матеріал і здійснити посадку картоплі за вказаною вище методу. Придбати насіннєву картоплю, можна передзвонивши за вказаними номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, ,

Залишити коментар