Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як врятувати сходи картоплі після заморозка?

Опубліковано Сергей Бородавко в . Рубриці Новости компании

В останні роки все частіше посадка картоплі, як на фермерських полях, так і на присадибних ділянках починаються з першим весняним потеплінням. Багато фермерів побоюються заморозків, але, не дивлячись на це, дату посадки відтягувати не варто. Перенесення посадки на більш пізній (в порівнянні з оптимальним) період, завжди призводить до значної втрати врожаю, оскільки формування бульб збігається з палючою спекою і посухою. На жаль, в цьому році, заморозки стали типовим явищем для більшості областей України. Що ж робити, якщо сходи картоплі постраждали від приморозка?

Варто зазначити, що рослини швидко відновлюють загиблу від морозів листову масу за умови, що заморозки прийшлись на ранній період вегетації і не пошкодили маткову бульбу. У цьому випадку втрати врожаю будуть незначними.

Але якщо морози знищили кущі картоплі, які вступили в фазу бутонізації і, тим більше, цвітіння, урожай може виявитися нижче, так як в такому випадку рослини не регенерують.

Картопля, яка постраждала від заморозків, потрібно відразу ж підгодувати азотними добривами, які вносяться під час підгортання в міжряддя (до 150 кг карбаміду або аміачної селітри – на 1 га) або через крапельний полив (до 30 кг карбаміду або аміачної селітри – на 1 га).

Як тільки зелені сходи з’являться знову, дуже корисно провести перше позакореневе підживлення.

Теги:,

Залишити коментар