Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Діагностика захворювань та боротьба за врожай картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

borozda_kartofilКартопля є однією з основних продовольчих культур у нашій країні. Її вирощують в усіх ґрунтово-кліматичних зонах. За валовим виробництвом картоплі Україна посідає четверте місце у світі (після Китаю, Росії, Індії), але її урожайність залишається ще досить низькою – 161 ц/га в 2012 р. Одним із чинників такої урожайності є недостатня кількість високоякісного насіннєвого матеріалу реєстрованих сортів картоплі та її дрібнотоварне виробництво (близько 98 % площ і валового збору). Це унеможливлює ефективний захист насаджень від інтенсивного інфікування картоплі збудниками різних хвороб і шкідників, призводить до різкого зниження продуктивності картоплі. Один відсоток ураження тяжкими вірусами садивного матеріалу знижує урожай картоплі на 0,5-0,6 %.

Переважну частину території України відносять до зони сильного поширення вірусних хвороб картоплі, що разом із низькою вірусною стійкістю більшості сортів картоплі призводить до тотального перезараження цим типом організмів. Очевидно, що в подальшому глобальне потепління клімату ще більше ускладнить ситуацію. Це призведе щонайменше до посилення міграції попелиць-переносників, збільшення кількості їх генерацій і в результаті прискорить швидкість виродження сортів картоплі не лише в степовій, але і в інших ґрунтово-кліматичних зонах України. Найбільш повно реалізувати генетичний потенціал сучасних високопродуктивних сортів картоплі неможливо без якісного насіннєвого матеріалу, оскільки вірусні інфекції, які призводять до виродження сортів картоплі, передаються бульбами і накопичуються при репродукуванні.

Які існують способи виявлення хвороби

Для виявлення вірусної хвороби картоплі застосовуються фізичні, хімічні, біологічні і молекулярні методи виявлення патогену, а також є метод візуальної діагностики. Він полягає в аналізі вегетуючих рослин та післязбиральному контролі на основі бульбового аналізу з використанням сучасних методів діагностики інфекції. Основою цього методу, який широко використовується в практиці насінницької та селекційної роботи, при сортовипробуванні, а також проведенні моніторингу фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, є аналіз зовнішніх ознак (симптомів) ураження, які є проявом складних паразитарних взаємовідносин між певним патогеном або комплексом патогенів та рослиною. При цьому важливо відрізняти симптоми вірусної етіології від спричинених збудниками інших груп патогенів та порушень розвитку внаслідок непаразитарних причин.

verybigВ Україні мають широке розповсюдження такі вірусні хвороби картоплі, як: зморшкувата і смугаста мозаїки, скручування листків, збудниками яких на більшості сортів є Х-, У-, Б-віруси, що зустрічаються часто в змішаних інфекціях з ВСЛК і М-вірусом картоплі. Питанням поширення та шкідливості вірусних хвороб у Західному Лісостепу України в різні роки займалися співробітники УкрНДСКР ІЗР НААН України. Упродовж останніх 10-12 років ці питання випали з поля зору науковців краю. Разом із тим, насінництво на Буковині розвивалось в основному за рахунок постійного впровадження у виробництво нових сортів картоплі (сортозаміна). За цей період у тиражі знаходилась велика кількість сортів вітчизняної та зарубіжної селекції.

Серед зарубіжних селекціонерів слід виділити компанію IPM Potato, яка співпрацює з вітчизняною компанію «Овочевий Дім». Завдяки плідній співпраці, українські фермери та дачники мають можливість придбати високоякісні сорти картоплі голландської селекції, який характеризується високою врожайністю та стійкістю до різноманітних хвороб і шкідників картоплі, а також добре себе зарекомендував в умовах вирощування в Україні. Тому, для того, щоб отримати великий врожай картоплі, то слід купити насіннєву картоплю у компанії «Овочевий Дім». Наші спеціалісти розкажуть про особливості та характеристики наших сорті картоплі, а також допоможуть обрати найбільш підходящі сорти картоплі для Вашої місцевості вирощування. Замовити насіннєву картоплю, можна передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

 

Теги:, , , ,

Залишити коментар