Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Вивчення генетичного ресурсу картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

potatoes

Картопля – це культура, що характеризується величезним різноманіттям видів, груп, підвидів, різновидностей, зразків, форм, сортів, сортотипів, гібридів. Поряд з високою адаптивністю до умов вирощування сортів картоплі ця особливість спричинила значне поширення культури як в природі, так і при штучному розмноженні. Все різноманіття картоплі складає її генофонд. Генофонд картопляної культури – це сукупність всіх генів таксономічних її різновидів, які характеризуються певною їх частотою. Збереження та ефективне використання генетичного різноманіття картоплі має важливе значення для створення нових сортів картоплі на основі зразків генофонду, що забезпечує підвищення урожайності, стабілізацію виробництва продукції рослинництва, задоволення постійно зростаючих потреб населення у продуктах харчування.

Основою будь-якого селекційного процесу, в тому числі і селекції картоплі, є наявність вихідного матеріалу з широкою генотиповою мінливістю за основними цінними господарськими (фермерськими) ознаками. Підчас підбору батьківської форми для схрещування, слід знати найбільш повну інформацію генома. Крім того, необхідно мати на увазі те, що вони повинні бути ефективними у якомога більшій кількості комбінацій. У зв’язку з цим мобілізація генетичного різноманіття вихідних форм – є першим і дуже важливим етапом на шляху створення сортів картоплі. Генофонд сортів картоплі, умовно, можна розділити на форми, що створилися під час еволюції та форми, що були створені синтезом чи відібрані, враховуючи потреби суспільства.

2До першої категорії, можна віднести різноманіття сортів картоплі, яке сформувалось під час впливу природних факторів, а саме: кліматичних, географічних, патогенних, а також інших комплексів. До другої категорії видів картоплі, можна віднести інтродуковані форми картоплі, які були відібрані селекціонерами в певних умовах зовнішнього середовища, а також які були створені шляхом цілеспрямованих селекційних і інших різноманітних досліджень. Під час формування генетичної колекції важливі форми не тільки з корисними проявами господарських ознак, але і форми, які мають ознаки негосподарського призначення. В більшості дикі види, вторинні і первинні міжвидові гібриди не задовольняють вимоги селекціонерів щодо рівня врожайності, форми бульб, довжини столонів, а також за іншими ознаками. Однак такі зразки є джерелом стійкості до різноманітних хвороб картоплі і шкідників. На сьогоднішній день збір, збереження, а також вивчення і забезпечення ефективного використання таких колекцій генетичних рослинних ресурсів є найбільш пріоритетними проблемами для рослинництва. Реалізація генетичного потенціалу сортів картоплі і її видів відбувається в межах даних пристосованих умов. А, тому, основною задачею у вивченні реалізації генетичного потенціалу в умовах України зводиться до вивчення екологічної пластичності матеріалу, виділення форма для практичного селекційного використання.

На сьогоднішній день, поки створюються нові сорти картоплі (біль стійкі та врожайні), фермерам та городникам рекомендуються використовувати насіннєвий матеріал, який вже добре себе зарекомендував, як з точки зору врожайності, так і стійкості до хвороб і шкідників картоплі. Такими екземплярами є сорти картоплі компаніїIPMPotato, яка є одним з визначних постачальників насіннєвої картоплі в Світі. Тому, якщо необхідна насіннєва картопля оптом, то її замовити рекомендується у нашій компанії, передзвонивши за номерами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар