Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як боротись з зморшкуватою мозаїкою

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

potato_virus_y_pvy_mor_10Картопля є одним із основних овочів, які вживаються у їжу. Таким чином, вирощування гарного і доброго врожаю є необхідним не тільки для розвитку аграрію, але і для того, щоб у кожного була смачна страва на столі. Нажаль, але вирощування картоплі є непростим завданням, так як перепоною для якісного і великого врожаю є безліч шкідників та хвороби картоплі, які є причинами недобору врожаю. Однією із хвороб картоплі, яка є дуже розповсюдженою є «Зморшкувата мозаїка» Збудником цієї хвороби картоплі є комплекс фітопатогенних вірусів. Вірус У (основний) у комбінації з вірусами М, Б, X. Симптоматика захворювання за­лежить від ступеня участі окремих видів вірусу в патологічному процесі. Віруси М, Б. Найпоширеніше вірусне захворювання картоплі. Симптоми зморшкуватої мозаїки можна виявити вже на самому початку вегетації. Ріст і розвиток кущів картоплі порушуються. Збудник переноситься попелицями.

Симптоми хвороби та заходи протидії

Нерівномірність забарвлення листя. Деформування листя — здуття міжжилкової тканини. Гофрування листкової пластинки, загинання листів картоплі вниз. Пізніше ці ознаки підсилюють­ся. Листя спочатку світлішає, потім стає жовтуватим або сіру­ватим. Якщо первинно висаджується насіннєва картопля, яка заражена вірусами,захворювання проявляється повільніше. Спочатку з’являється крапчастість або мозаїка на верхніх листках, потім листя де­формується, на них з’являються некрози. При більш пізньому зараженні (наступний рік відтворення рослин) симптоми за­хворювання зовсім не проявляються і виявляються тільки у на­ступних репродукціях.

deformaciya-rasteniy-kurchavostФактори, що сприяють розвитку хвороби картоплі: високі температури росту і розвитку картоплі; висока чисель­ність попелиць. Нащастя, з хворобою можна боротись, якщо здійснити ряд заходів щодо ухода за картоплею та захисту врожаю. Такими заходами є:

  1. Використовувати оздоровлений, безвірусний матеріал;
  2. Регулярний полив, особливо в період бульбоутворення;
  3. Очищення насіннєвих дільниць картоплі;
  4. Використовувати сорти, стійкі до вірусної інфекції;
  5. Регулярна обробка насіннєвих дільниць інсектицидами.

Виходячи із вищевикладеного, можна зробити висновок, що головним фактором, який може максимально сприяти отриманню доброго врожаю є якісна насіннєва картопля. В тому випадку, якщо необхідна насіннєва картопля оптом, то придбати її слід у компанії IPMPotato. Така рекомендація аргументується тим, що наша компанії пропонує для придбання більше десяти сортів якісної елітної картоплі з Голландії. Наші сорт картоплі зарекомендували себе, як дуже стійкі до різноманітних шкідників та хвороб картоплі, в тому числі і до зморшкуватої мозаїки. Крім того, як показує практика, наші сорти картоплі характеризуються високим рівнем врожайності. Більшь детально ознайомитись з сортами картоплі, способом доставки та оплати, можна зателефонувавши за номерами: +38 066 095 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар