Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як правильно зберігати картоплю

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

314147Не всі знають що сорти картоплі потребує особливих умов зберігання. Деякі фермери допускають серйозну помилку залишаючи на тривале зберігання сорти ранньостиглої картоплі, так як не знають що така картопля зовсім не придатна для довгого зберігання. Навіть за ідеальних умов ранньостигла картопля може зберігатися лише до листопада.  Потім вона починає проростати і втрачає свої якості, що робить її абсолютно непридатною для подальшого використання. Тому необхідно пам’ятати, що для тривалого зберігання картоплі придатні лише сорти картоплі середнього і пізнього дозрівання.

Іноді у важкі, неврожайні роки, що не знає фермер змушений залишити на зберігання сорти картоплі низької якості. Або хворий, або пошкоджений. Розраховувати, що така картопля витримає зиму є серйозною помилкою. Завжди необхідно пам’ятати, що залишати картоплю на тривале зберігання можна лише в тому випадку, коли бульби відмінної якості і повністю здорові. Тому перш ніж закладати картоплю на зберігання, обов’язково необхідно очистити його від сміття, ретельно просушити, видалити всю землю і різні домішки, а також очистити від гниючих або підморожених бульб. Навіть за ідеальних умов не живіть помилкових надій при зберіганні картоплі низької якості.

Не зберігайте картоплю з іншими овочами 

Іноді при нестачі місця у сховищах, недосвідчений фермер розміщує різні сорти картоплі в безпосередній близькості з іншими овочами. Це є абсолютно неприпустимим. Однак є деякі винятки. Наприклад, з буряком картоплю зберігають спеціально. Буряк вбирає зайву вологу, тим самим оберігаючи бульби від загнивання. Цілком очевидно, що надлишок вологи шкідливий для зберігання картоплі у всіх фазах росту і розвитку.

Картопля потребує особливих умов зберігання

Є особливі правила, яких обов’язково необхідно дотримуватися при зберіганні картоплі. Наприклад, температура повітря в сховище повинна становити 2-3 градуси за Цельсієм, а вологість повітря – 85-90 відсотків. Весь період зберігання картоплі умовно ділиться на 3 фази:

  1. Перша фаза – триває приблизно 2 тижні після збору врожаю. Температура повинна становити 15-18 градусів;
  2. Друга фаза – тривалістю в 10 днів, при температурі зберігання 12-14 градусів. Перші два періоди необхідні для заліковування поразок які утворюються на бульбах при транспортуванні;
  3. Третя фаза – основна. Температура при зберіганні будь-яких сортів картоплі повинна становити 2-5 градусів. Принцип 5: завжди перебирайте картоплю під час зберігання

7699585Деякі фермери дотримуються помилкової думки, що не можна перебирати бульби в сховище, оскільки цим можна пошкодити картоплю і змішати хвору зі здоровою. Насправді ж картоплю перебирати необхідно, оскільки при зберіганні можуть проявитися різні інфекційні хвороби. Перегородку необхідно починати, як тільки стають помітні сліди розкладання. При перебиранні картоплі треба виймати не тільки бульби, що гниють, але і ті які були поряд и уже починают гнити.

Крім правильного зберігання картоплі, щоб отримувати якісний урожай, необхідний також якісний насіннєвий матеріал. Тому, якщо Вам потрібно купити насіннєву картоплю оптом, то Вам слід звернутися до наших фахівців. Така рекомендація пояснюється тим, що у нас в наявності є більше десяти різноманітних сортів картоплі, які відрізняються високим рівнем урожайності, лежкості, а також стійкістю до захворювань картоплі. Крім того, якщо у Вас немає спеціального сховища для зберігання картоплі, ви можете купити насіннєву картоплю зараз, а забрати її безпосередньо перед посадкою. Зберігатися він буде на наших спеціально обладнаних складах. Більш детально ознайомитися з нашими сортами картоплі, а також способами оплати і доставки, можна передзвонивши за вказаними телефонами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар