Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як вирощувати картоплю без бронзовості листя

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

kak-podgotovit-kartofel-k-posadke-osobennosti-xraneniya-i-obrabotkiЯкість та об’єм врожаю картоплі в першу чергу залежить від того, яка насіннєва картопля була висаджена. Але, навіть якщо купити насіннєву картоплю оптом, високої якості, але не доглядати за нею, то сподіватись на добрий врожай не варто. Тому, для того, щоб захистити картоплю від різноманітних захворювань картоплі,а також шкідників, необхідно вміти розпізнавати та виявляти симптоми захворювання, а також знати способи боротьби з хворобами картоплі. В цій статті річ піде про таке розповсюджене захворювання картоплі, як бронзовість листя. Це захворювання дуже сильно проявляється на торф’яних і заплавних ґрунтах, а також на ділянках з над­лишком вільного кальцію та вапняних добрив. Надлишок калію в ґрунті затримує надходження його в рослини картоплі. Хво­роба призводить до різкого зниження врожаю картоплі, осо­бливо у випадках раннього ураження хворобою, коли бульби не почали свого утворення. Захворювання найчастіше прояв­ляється після цвітіння картоплі, при гострій нестачі калію може з’явитися і в період бутонізації.

Основні симптоми бронзовості листя

Спочатку листя темно-зелене зморшкувате, в’яле по краях. На ньому між жилками з’являються дрібні м’які цятки, які потім зливаються, викликаючи побуріння тканин (колір окисненої бронзи). Тканини на місці виникнення плям відмирають. Після того, як тканини на плямах відмерли, починають відмирати тканини по краях листкових пластинок, а листок рослини набуває забарвлення «окисненої бронзи». Листя рослини стає твердим, жилки листя різко виділяються, а краї листя закручу­ються вниз, часто від пересихання розриваються. Частки лис­тя стають округлими, куполоподібними. Нижня сторона листя має темно-буре глянсове забарвлення. В тому випадку, якщо картопля сильно уражена цією хворобою, крім бронзового забарвлення, листя, що засихає, набуває тем­но-фіолетового кольору. При бронзовості листя стебла рослини довго залишаються зеленими. Хворі кущі стають розлогими, міжвузловини у верхній частині рослини укорочені. Коренева система і бульби хворих рослин розвиваються слабко. Захворюванню бронзовістю листя сприяють такі фактори, як: суха і жарка погода,  нестача вологи.

fe2d6607ee4f21033f0d37e6835Заходи щодо боротьби з бронзовістю листя:
  1. при перших симптомах захворювання підживити рослини картоплі калійними добривами або органічними добрива­ми (гноївка);
  2. на торф’яних і заплавних ґрунтах вносити під картоплю обмежено підвищені дози мінеральних калійних добрив.

Слід також зазначити, що здорова і стійка до захворювань насіннєва картопля сприяє зменшенню об’єму робіт по боротьбі із захворюваннями та шкідниками, а також підвищує шанси на добрий врожай. Тому, рекомендується насіннєву картоплю купити у компанії Овочевий Дім. Така рекомендація аргументується тим, що компанія Овочевий Дім дає можливість придбати більше десяти сортів насіннєвої голландської та німецької картоплі, які характеризується високим рівнем стійкості до захворювань, а також високою врожайністю. Більш детально, можна дізнатись, передзвонивши на один із номерів: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар