Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як вирощувати картоплю без парші звичайної

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

1298Немає нічого кращого для фермера, ніж якісний і великий врожай картоплі. Однак, через те, що при неправильному догляді за картоплею, під час розвитку та виростанні, вона може захворіти на одну або декілька хвороб, а також підвергнутись негативним наслідкам впливу шкідникам картоплі. В свою чергу це призводить до того, що відсоток врожайності суттєво знижується, а це призводить до збитків. Однією з основних проблем вирощування картоплі є парша звичайна. Хвороба поширена скрізь у всіх картоплярських господарствах. Існує декілька видів хвороби картоплі (парша срібляста, парша бугриста і т.д.). Уражає бульби, коріння, столони. Гриб заражає бульби під час формування. Головну роль у передачі парші відіграє ґрунт. Бульби уражаються паршою на ранній стадії, коли оболонка бульби ще молода та ніжна.

В чому проявляються хвороби і що робити

На поверхні бульб утворюються коричневі виразки неправиль­ної форми та різної величини, що можуть розташовуватися групами або поодинці. Далі виразки зливаються одна з одною і утворюють суцільну грубу кірку із шорсткуватою поверхнею. Зазвичай на бульбах, біля сочевичок, захворювання проявля­ється у вигляді малопомітних коричнюватих контурів. Виразки можуть утворюватися на столонах і корінні картоплі.

Фактори, що сприяють розвитку хвороби картоплі: оптимальною для розвитку гриба є тривала суха погода; якщо температура вища за +28 °С, розвиток хвороби призупиняється; розвиток хвороби підсилює внесення під картоплю не перепрілого гною.

parsha_kartofelyaДля того, щоб боротись з паршою звичайною, необхідно здійснювати такі заходи захисту:

  1. Для посадки потрібна здорова насіннєва картопля;
  2. Протруєння насіннєвих бульб.
  3. Використання безпосередньо під картоплю перепрілого гною або торфогнойового компосту. Свіжий гній рекомен­дується вносити під попередники картоплі.
  4. Застосовування вапна в дозі не більше 0,5 норми за гідро­літичною кислотністю безпосередньо під картоплю.
  5. Застосування сидератів.
  6. Вирощування стійких сортів.

Як вже зазначалось, одним із способів захисту врожаю від парші звичайної є висадження та вирощування стійких до неї сортів картоплі. В той же час, купити насіннєву картоплю оптом, можна у компанії Овочевий Дім, яка пропонує придбати більше десяти елітних сортів картоплі з Голландії, які характеризуються не тільки високим рівне врожайності, але і високим рівне стійкості, як до шкідників, так і до різноманітних хвороб картоплі, в тому числі і до парші звичайної. Більш детально, про те, як замовити насіннєву картоплю, які відбувається доставка, як здійснюється оплата, можна передзвонивши на один із номерів: +38 066 095 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар