Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як підготувати грунт землі перед посадкою

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

pochva-zolotaya-seredinaҐрунтом називають верхній шар землі, якому властива родючість, тобто, здатність забезпечувати потребу рослин у воді й поживних речовинах, а кореневу систему рослин повітрям і теплом. Грунт є місцем укріплення плодових і ягідних рослин. Чим товщий його родючий шар, тим краще розвиваються рослини, тим вищий дають урожай. Основним завданням обробітку ґрунту є забезпечення доступу вологи і повітря в кореневласний шар, створення сприятливих умов для нормальної життєдіяльності корисної мікрофлори, яка перетворює органічну масу до засвоюваних рослинами форм, переводить з малодоступних в легкодоступні форми мінеральні поживні речовини.

Обробітком ґрунту досягається очищення ділянки від бур’янів, знищення шкідників і збудників захворювань, заправлення органічних і мінеральних добрив, підготовка ділянки до сівби і висаджування сорти картоплі або інших овочевих чи садових рослин. Перекопування, розпушування та вирівнювання поверхні ґрунту виконують тоді, коли він буде до цього готовий. Не можна починати рано, коли грунт перезволожений, мажеться, при перекопуванні прилипає до лопаті, але не можна й запізнюватись з обробітком, оскільки грунт пересохне. В обох випадках погіршується його структура, поверхня стає нерівною, з великими грудками, які важко піддаються наступному обробітку.

Практично грунт вважається готовим до обробітку, якщо жменя землі, взята з глибини десять сантиметрів і стиснена рукою в грудочку, при вільному падінні з висоти одного метра рівномірно розпадається. Грунт вважається не стиглим, коли грудочка після падіння на землю сплющується і не розпадається на частини. Якщо легко розпадається – вона пересохла. В цій статті річь піде про те, як здійснювати обробіток ґрунту на цілинних та перелогових землях.

Як здійснюється обробіток ґрунту на цілинних та перелогових землях

Під садові і городні ділянки виділяють, в основному, неосвоєні землі з сильно пересіченим рельєфом, зарослі чагарниками. На таких землях спочатку проводять культур-технічні роботи, тільки після цього приступають до їх окультурення – обробітку, удобрення тощо. Комплекс культуртехнічних робіт передбачає викорчовування пеньків, кущів, збирання каміння й інших сторонніх предметів, які будуть заважити висаджувати сорти картоплі, а також вирівнювання ділянки. При виконанні цих робіт необхідно зберегти верхній шар ґрунту, щоб він був родючим на всій ділянці висаджування насіннєвої картоплі.

osennyaya-obrabotka-pochvy-2Багаторічні перелогові землі треба освоювати заздалегідь і використовувати для садіння плодових, ягідних і овочевих культур, а також, щоб висадилась насіннєва картоплі, на другий-третій рік. При обробітку задернілих ділянок знищують багаторічні бур’яни – пирій повзучий, осот, кульбабу та інші бур’яни, одночасно збагачують грунт органічними і мінеральними добривами. А, при відсутності гною або компосту на ділянці вирощують сидеральні культури. При наявності дернини на ділянці влітку її перекопують на глибину від восьми до десяти сантиметрів, при цьому перевернуту дернину подрібнюють і в такому стані залишають до кінця осені. Восени перекопують знову, але вже на глибину від вісімнадцяти до двадцяти сантиметрів. При цьому подрібнена дернина на такій глибині не проростає і розкладається.

Наступної весни, щоб здійснилась якісна обробка ґрунту, а насіннєва картопля легко висадилась, необхідно знову перекопати на глибину від десяти до п’ятнадцяти сантиметрів, щоб дернина і внесені восени органічні добрива залишились в нижньому шарі і не були вивернуті на поверхню. Після цього грунт розробляють, вирівніють і висаджують насіннєву картоплі. Слід також зазначити, що для доброго врожаю картоплі, необхідно не тільки правильно обробити землі, але і підібрати правильні сорти картоплі, а також купити картоплю на посадку, високої якості. Таку насіннєву картоплю, можна придбати у компанії “Овочевий Дім”, яка пропонує придбати більше десяти сортів елітної голландської картоплі, які є дуже врожайними та стійкими до захворювань. Більш детально дізнатись про наші сорти картоплі, а також про способи доставки та оплати, можна дізнатись, передзвонивши за номерами: 38 066 09506 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар