Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як правильно вирощувати картоплю

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

выращивать картофельНезважаючи на загальноприйняту думку, вирощування картоплі є дуже складним процесом, в якому слід враховувати безліч різних чинників, нюансів і особливостей. Звичайно, щоб картопля добре росла, необхідні відповідні умови, тобто сприятлива погода, плідний грунт, якісний насіннєвий матеріал. Але, крім зазначених факторів, для збільшення рівня врожайності, слід також дотримуватися загальноприйнятих правил і рекомендаціями відносно підготовки до посадки картоплі, глибини посадки, схеми посадки картоплі і так далі. Нижче наведені ключові рекомендації, які допоможуть виростити максимально якісний і великий урожай.

Правила підготовчих робіт перед посадкою

Перед тим, як купити посадкову картоплю, рекомендується здійснити ряд підготовчих робіт. Підготовчі роботи полягають в тому, що б в осінній період здійснити перекопування. Перекопування потрібно здійснювати на глибині не більше тридцяти сантиметрів. У цей період також рекомендується підгодувати грунт 300 кілограмами гною і одним кілограмом золи на сотку. Після цього, в весняний період потрібно здійснити ретельне розпушування. Глибина розпушування землі повинна бути на чотири-п’ять сантиметри менше глибини перекопування. Потім, можна купити посадкову картоплю, вона повинна бути неушкодженою, цілою і придбаною у перевіреного постачальника. За один місяць до посадки бульби картоплі повинні прорости, бути прогрітими і підготовленими до подальшої посадки. Перед тим, як садити картоплю, рекомендується ретельно відсортувати якісно пророслі бульби, для хорошого врожаю садити потрібно тільки їх.

Яка повинна бути глибина посадки

семенной картофельНасіннєва картопля повинна висаджувати на глибину від десяти до чотирнадцяти сантиметрів. Рекомендована глибина залежить від таких факторів, як склад грунту, розмір фракції бульби. Наприклад, якщо грунт відрізняється легкістю, то глибина висаджування повинна бути більшою, якщо ж грунт важкий, то глибина висаджування насіннєвої картоплі повинна бути більшою. На піщаному грунті рекомендована глибина висаджування картоплі варіюється від десяти до дванадцяти сантиметрів, а якщо грунт землі суглинний, то рекомендована глибина посадки становить вісім-десять сантиметрів. Як вже говорилося, під час посадки також слід враховувати розміри фракції, якими володіє насіннєва картопля.

Про грунт і терміни посадки картоплі

Як правило, насіннєвий матеріал висаджують в період з кінця квітня до початку травня, відразу ж після того, як на березах з’явилися листки. Рекомендується висаджувати картоплю, коли температура повітря досягла п’ятнадцяти – двадцяти градусів за Цельсієм. У будь-якому випадку, головне, що б грунт землі був вже підготовлена до посадки. Слід зазначити, що картопля є настільки невибагливою, що її можна вирощувати, практично, на всіх типах ґрунту. Але, все ж рекомендується вирощувати картоплю на грунті, який добре пропускає повітря і вологу. В іншому випадку, навіть якщо купити посадкову картоплю самого невибагливого виду, є ймовірність появи проблем в подальшому. Слід зазначити, що картоплю вирощують і на кислих грунтах. Але, для отримання великого врожаю картоплі, рекомендується все ж її вирощувати на слабокислих грунтах.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯк показує практика, найвищий рівень врожайності показують такі види грунтів, як: чорноземи, сіро-лісові, дерново-підзолисті. А, за гранулометричним складом найбільш підходящими є: легкі і середні суглинки; супіски. У той же час, на зав’язаною і щільною грунті вирощувати картоплю не рекомендується, так як це негативно позначається на проходженні повітря і вологи. У свою чергу, це тягне за собою припинення природного і нормального росту бульб, призводить до формування бульб незвичайної форми і деформації картоплі. Таким чином, якщо купити посадкову картоплю хорошої якості, але правильно не оброблені грунт або ж зробити висадку картопля не невідповідною грунті, то сподіватися на великий і хороший урожай навіть не варто. Нагадаємо, що купити картоплю на посадку, можна у компанії “Овочевий дім”. У нас є в наявності понад десятm різноманітних сортів насінної картоплі голландської та німецької селекції. Ознайомитися з нашими сортами картоплі, а також здійснити замовлення, можна передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар