Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як поліпшити врожайність картоплі сидератами

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

сидератыКартопля є дуже популярною серед фермерів, дачників і населення в цілому. Але, незважаючи на це, картопля є дуже трудомісткою культурою, так як для її вирощування необхідно здійснити цілий ряд заходів з підготовки та удобрення грунту, догляду за картоплею, боротьбі з шкідниками і хворобами картоплі. Крім того, щоб отримати хороший урожай картоплі, також необхідна якісна і стійка до захворювань насіннєва картопля, яка би характеризувалась великою врожайність і максимальної невибагливістю. Одним із способів поліпшення якості грунту землі, де в подальшому буде вирощуватися картопля, є вирощування сидератів. Сидератами називаються рослини, які сприяють поліпшенню структури грунту і її складу.

Багато хто порівнює сидерат з екологічно чистим добривом, яке істотно впливає на врожайність картоплі, допомагаючи їй бути більш стійкою перед хворобами і шкідниками, а також сприяє створенню максимально ідеальних умов вирощування будь-якого сорту картоплі. На підтвердження такої думки, слід розглянути ключові переваги вирощування сидератів на ділянці землі, де передбачається вирощувати картоплю:

  1. При вирощуванні сидератів істотно знижується кислотність ґрунту землі;
  2. Земля, де вирощуються сидерати не пересихає;
  3. Вирощування сидератів сприяє викоріненню бур’янів;
  4. Сидерати допомагають боротися зі шкідниками картоплі, на які можуть захворіти сорти картоплі;
  5. Сидерати підгодовують (насичують) грунт землі численними мікроелементами, як фосфор, калій і азот, які необхідні для росту будь-якого сорту картоплі;
  6. Сидерати мають розгалужене коріння, що сприяє розпушуванню грунту землі. У свою чергу, це сприятливо позначається на насиченні грунту киснем. А, це сприятливо позначається на швидкості розвитку і зростанні картоплі.

выращивание картофеляПісля того, як сидерати полягли і позгнивали грунт просочуючи необхідними для вирощування картоплі поживними речовинами. Тому, багато фермерів порівнюють ефект вирощування сидератів з внесенням добрива, як гній. Цікавим фактом є те, що для поліпшення врожайності, багато фермерів вирощують сидерати, а інші вносять гній, а особливо дбайливі фермери використовують обидва методи. Як показує практика, незалежно від сорту картоплі, при використанні обох методів підгодівлі ґрунту землі, врожайність картоплі істотно збільшується, так як картопля отримує всі необхідні поживні речовини в надлишку.

Як і коли вирощують сидерати

Виходячи з досвіду фермерів і вищевказаних переваг вирощування сидератів, даний захід є доцільним. Так, коли ж вирощувати сидерати, щоб картопля давала максимальні врожаї? Відповідь проста. Вирощують допоміжні рослини по осені, тобто відразу ж після того, як здійснено прибирання картоплі. Допоміжні рослини (сидерати) дуже швидко розвиваються і ростуть, тому, вони встигають досягти максимуму свого розвитку до початку снігів. Коли ж настає повноцінна зима зі снігом, то сидерати перегнивають під ним, віддаючи всі поживні речовини, які знадобляться по весні насіннєвої картоплі, щоб формувати рівні і красиві бульби.

У тому випадку, якщо не було можливості виростити сидерати восени, але належить висаджувати насіннєву картоплю, то допоміжні рослини вирощують на самому початку весни, відразу ж після того, як розтане сніг і прогріється грунт землі. У більшості випадків, щоб поліпшити врожайність картоплі, сидерати сіють в квітні, а потім скошують. Скошують їх за кілька тижнів до того, як висаджується насіннєва картопля, щоб скошені рослини встигли перегнити і віддати поживні речовини бульбам насіннєвої картоплі, всі необхідні поживні речовини.

poliv_kartofelya-300x199Слід також зазначити, що багато фермерів рекомендують вирощувати сидерати і після того, як висаджений насіннєву картоплю, так як, таким чином вона буде підгодовуватися необхідними мікроелементами і живильними речовинами в той час, як формує бульби. Що сприятливо позначається на майбутньому врожаї. В такому випадку, висадка допоміжних рослин – жито, люпин, гірчиця і так далі, здійснюється по периметру місця вирощування картоплі. Такий метод дає можливість не тільки підгодовувати насіннєву картоплю і бульби, які він формує, а й боротися з багатьма шкідниками.

Необхідно також звернути увагу на те, що крім сидератів і добрив, для хорошого врожаю потрібен якісна насіннєва картопля, яку можна придбати у компанії «Овочевий Дім». У нас є в наявності понад десяти різних сорт елітної насіннєвої картоплі і їх перша репродукція. Отже, якщо потрібно купити насіннєву картоплю, то Вам слід звернутися до наших менеджерів, передзвонивши за вказаними номерами: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Теги:, , , , ,

Залишити коментар