Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як захистити картоплю від кучерявої мозаїки

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

2Розвиток картоплярства відбувається вже століття. За цей період фермери дізнались, як можна боротись з багатьма хворобами картоплі і шкідниками. Однак, навіть на сьогоднішній день є велика вірогідність отримати недобір врожаю. Як правило, до цього призводить захворювання картоплі і невчасне втручання щодо локалізації хвороби і обробки картоплі. Однією із най розповсюджених хвороб картоплі є «Кучерява мозаїка». Збудником цієї хвороби є комплекс фітопатогенних вірусів: віруси К, М (осно­вні), віруси Б, X – менш значущі. Хвороба проявляється в період бутонізації та цвітіння. Часто зустрічається безсимптомна форма захворювання. В польових умовах віруси переносять лугові клопи та попелиця, а також контактно.

Симптоми хвороби картоплі та заходи протидії

Основна ознака захворювання – загинання країв листя вверх. Ця деформація чітко виражена на верхньому листку. Супутні ознаки: блідо-зелене забарвлення листя, іноді крапчастість або слабка мозаїка, рідше слабка зморшкуватість. Ознаки хвороби картоплі можуть змінюватися в період вегетації. Описані симптоми на молодих рослинах у другій половині вегетації послабляють­ся, іноді зникають. Або навпаки, хвороба переходить в більш важку форму: частки листя складені жолобком уздовж серед­ньої жилки, їх краї хвилясті, листкова пластинка скривлена і зморшкувата. Забарвлення листя стає жовтувато-зеленим.

Цей комплекс ознак, що охоплює все листя, відомий як куче­рява мозаїка, важка мозаїка. Слід зазначити, що хвороба дуже активно розповсюджується, тому догляд за картоплею необхідно робити якісно та ретельно, в іншому випадку, можна не сподіватись на добрий врожай.Факторами, що сприяють розвитку хвороби картоплі є:наявність переносників вірусного захворювання — попелиць. Як показує практика багатьох фермерів, дієвими заходами захисту картоплі є:

  1. Використовувати оздоровлений, безвірусний матеріал на посів;
  2. Регулярний полив, особливо в період бульбоутворення;
  3. Очищення насіннєвих дільниць картоплі;
  4. Використовувати сорти картоплі, які стійкі до вірусної інфекції.
  5. Регулярна обробка насіннєвих дільниць інсектицидами.

Слід зазначити, що обробка інсектицидами є додатковим заходом захисту картоплі від хвороби. Головним же чинником, який може максимально сприяти отриманню якісного і великого врожаю картоплі є здорова насіннєва картопля. Таким чином, якщо необхідна насіннєва картопля оптом, то краще придбати її у компанії “Овочевий Дім”, так як наша компанія пропонує високоякісну картоплю з Голландії та Германії, яка характеризується, як стійкістю до хвороб, так і високим рівнем врожайності. Більш детально ознайомитись с сортами картоплі, способами оплати та доставки, можна зателефонувавши на один із номерів: +38 066 095 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар