Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Ключові фактори для гарного врожаю (Відео)

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Советы картофелеведа

gh-serie-5-2365_1Ні для кого не є секретом, що картоплю можна вирощувати на полях з різним грунтом: середнім, суглинним, супіщаним. Назвати кращий тип для вирощування не можна, так як кожен з них має певні переваги і недоліки. Наприклад, гідністю важкого грунту є те, що він довше утримує вологу, він більш родючий, ніж супіщаний. У той же час, такий грунт має і ряд недоліків. Для того щоб визначити тип ґрунту, необхідно взяти грудку землі, змочити її і розім’яти, щоб з неї можна було щось зліпити (коржик). Розминати грудку землі потрібно до тих пір, поки волога не просочиться в усі піщинки. Потім, потрібно взяти невеликий шматочок грудки і розкачати, щоб сформувався кульку. У тому випадку, якщо кулька не формується, а розсипається, то це легкий супіщаних грунт.

Якщо ж грудка землі повністю розпадається, незважаючи на хороше змочування, то це піщаний грунт землі. Якщо ж грудку землі (кульку) можна скрутити в ковбаску, то це суглинних грунт. У тому випадку, якщо сформувалася ковбаска дала тріщину, то це просто суглинний вид грунту, якщо ж форма залишилася і без тріщин, то це важкий суглинних грунт. У тому випадку, якщо з такої грудки, можна ліпити, що завгодно, то це глина. Слід зазначити, що глина є найгіршим грунтом для вирощування картоплі, як і піщаний. Щоб виростити картоплю на такому грунті потрібно дуже багато добрив, поливу, підгодівлі і так далі. Вирощуючи картоплю, також слід враховувати такі фактори, як попередники картоплі, необхідні добрива, боротьба з шкідниками і так далі.

Найкращі попередники для вирощування картоплі

Досвідчені фермери знають, що найкращими попередниками для вирощування великого і якісного врожаю є: жито, ячмінь, озима, пшениця. Багато хто задається питанням, а чому саме зернові культури є хорошими попередниками для вирощування того чи іншого сорту картоплі. Справа в тому, що у зернових і картоплі немає спільних хвороб і шкідників. Таким чином, ймовірність того, що картопля інфікується на небезпечну хворобу зводитися до нуля. У той же час, найбільш несприятливими попередниками для вирощування картоплі, незалежно від сорту картоплі, є всі овочі. Так, як у ні є спільні шкідники та хвороби, як: Різоктоніоз, нематода і так далі.

Слід зазначити, що нематода – це один з найбільш небезпечних шкідників картоплі, який може стати причиною істотного недобору врожаю або ж повного його знищення. Особливо, якщо це золотиста нематода картоплі, яка проникає в саму середину кореня рослини і відбирає у неї всі необхідні для росту і розвитку поживні речовини. Тому, перед тим, як вирощувати картоплю, рекомендується вирощувати зернові культури. У будь-якому разі, не овочеві вже точно. Крім того, перед тим, як висаджувати насіннєву картоплю, непогано було б виростити перед цим сидерати. Вирощування сидератів дуже сприятливо позначається на вирощуванні картоплі, так як вони є і добривом і способом зробити в грунті землі безліч канавок, завдяки чому кисень краще насичує грунт. Крім того, за допомогою сидератів, можна боротися з такими шкідниками картоплі, як дротяники. До сидератів відносяться: маслена редька, гірчиця і так далі.

Органічні добрива для гарного врожаю

5-kapelnyie-lentyi-t-tape-aqua-traxx-water-dripВажливим у вирощування картоплі, також є добриво, а точніше правильне його застосування. Особливу увагу потрібно приділити органічному удобренню. У тому випадку, якщо вирощується насіннєва картопля, то такі добрива не вносяться. Так, як вони можуть спровокувати появу таких хвороб картоплі, як парша та ризоктоніоз. Органічні добрива вносяться в грунт землі в тому випадку, якщо вирощують товарну картоплю. Наприклад, той самий гній. Досвідчені фермери, які вирощують товарні сорти картоплі, рекомендують вносити гній у розмірі від 30 до 50 тон на один гектар. Вносити органічне добриво не рекомендується навесні, так як якщо гній вноситися навесні, то його потім переорюють. Внаслідок чого, мікроорганізми, які знаходяться в грунті, починають його інтенсивно переробляти. Для переробки гною мікроорганізми використовують вологу. Отже, якщо додати гній в суху або нормальну погоду, то це призведе до нестачі вологи в грунті землі. У свою чергу, це призведе до того, що картоплі для нормального росту і розвитку буде не вистачати вологи. Тому, рекомендується вносити гній виключно восени або ранньою весною.

Мінеральні добрива для якісного врожаю

У вирощуванні картоплі, а точніше для отримання хорошого врожаю має значення лише три основних макроелементи, а саме: калій, азот, фосфор. Щоб висаджена насіннєва картопля, могла повноцінно рости і формувати бульби, необхідно вносити вищевказані макроелементи в грунт. Вносити калійно-фосфорні добрива рекомендується з осені і до весни. Восени потрібно вносити від 40 до 60% добрив. Інша частина добрива повинна вноситись навесні. Така схема внесення добрив в грунт землі пов’язана з тим, що по завершенню зими, мікроорганізми ще малоактивні і вільного доступу до фосфору немають. З огляду на те, що фосфор займає найважливішу роль у формуванні кореневої системи будь-якого сорту картоплі, якщо його недостатньо в тому вигляді, в якому картопля його може споживати, то це призводить до слаборозвиненої кореневої системи картоплі. Отже, рослина не зможе розвивати великі і якісні бульби, що призводить до низької якості врожаю і його недобору. На останок, слід також звернути увагу, що ключовим фактором для вирощування гарного врожаю картоплі є якісний насіннєвий матеріал. Тому, якщо потрібно купити насіннєву картоплю на посадку, то звернутися краще до компанії «Овочевий Дім» У нас є в наявності більше десяти різних високоякісних сортів картоплі, виведених європейськими селекціонерами (еліта), а також вирощена їх перша репродукція в Україні. Більш детально ознайомитися з нашими сортами картоплі, способами оплати і доставки, можна передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар