Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Ключові вороги гарного врожаю картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

Streptomyces scabies 2 (3264 x 2448) Solanum tuberosumНі для кого не секрет, що врожайність картоплі знижують такі фактори, як хвороби картоплі та шкідники. Хвороби картоплі, як правило, поділяють на дві основні категорії, а саме: інфекційні, неінфекційні. Хвороби картоплі, що відносяться до інфекційної категорії – провокуються різними організмами, як віруси, нематоди, грибки, ооміцети і так далі. Інфекційні хвороби картоплі характеризуються тим, що вони можуть передаватися від одного інфікованого рослини до іншому. На сьогоднішній день, найбільш поширеними хворобами картоплі, які заважають фермерам і дачникам, вирощувати картоплю є: нальоти, нарости, муміфікація, пятності, деформація.

Всі зазначені захворювання картоплі можуть стати причиною суттєвого недобору врожаю, зниження його якості, а також повного знищення. Тому, щоб вдало вирощувати картоплю, необхідно купити насіннєву картоплю, яка відрізнялася б високою стійкістю до захворювань, а також знати те, як розпізнати захворювання і методи протидії, щоб звести ймовірність втрати врожаю до мінімуму. Для початку, слід розглянути хворобу – в’янення, яка характеризується тим, що це захворювання картоплі проникає в рослину, як через листя, так і стебла. Основною причиною цього захворювання картоплі є нестача вологи. У тому випадку, якщо рослині недостатньо вологи, то це призводить до зниження тургонового тиску. Така хвороба провокується бактеріями, міцелієм гриба, а також закупоркою судин рослини.

 Захворювання картоплі у вигляді гнилей

Під гнилями мається на увазі розм’якшень тканин картоплі і перетворення їх в рідку масу, що характеризуються явним неприємним запахом. Гнилями називають кашоподібні ділянки картоплі. Існує кілька різновидів гнилі, такі хвороби картоплі, можуть провокуватися різними грибами і бактеріями. У більшості випадків, таким захворюванням страждають стебла рослини і бульби, так як ці частини картоплі володіють великою кількістю вологи і поживними речовинами. Як вже говорилося, існує безліч видів гнилі, але ключовими є: суха гниль картоплі; мокра гниль картоплі; чорна гниль картоплі, біла гниль картоплі, бура гниль картоплі і так далі. Існує ряд заходів по боротьбі та профілактики даного захворювання, але в будь-якому випадку, рекомендується вибирати сорти картоплі, які характеризуються високою стійкість до таких захворювань, так як це знижує витрати на проведення захисних і профілактичних заходів.

Грибні нальоти і деформація

fitoftorozНа наступному місці ворогів гарного врожаю картоплі є муміфікація і грибні нальоти. Грибним нальотом називають хворобу картоплі у вигляді розвитку міцелію і різних спороношень на ділянках рослин, уражених захворюванням. Під муміфікацією бульб мається на увазі те, що бульба сорту картоплі густо і сильно пронизує міцелієм гриба, а після цього поступово висихає. В результаті чого, замість красивих і вирівняних бульб викопують висохлі залишки картоплі. На останньому місці головних захворювань картоплі є деформація, яка проявляється, як на бульбах картоплі, так і на стеблах, так і на листках рослини. Як правило, деформація картоплі з’являється в результаті негативного впливу віроідів, вірусів, грибів, бактерій. До числа ознак деформації картоплі, можна віднести: скручування листя картоплі; ниткоподібні паростків картоплі, кучерявість, зморшкуватість. Спостерігаючи за розвитком картоплі і тим, як насіннєва картопля формує бульби і бадилля, можна розпізнати різновид деформації. Наприклад, якщо готельні листя рослини або їх органи змінюються, то швидше за все це може бути пов’язано з ураженням картоплі вірусами. Найпопулярнішими вірусами, які вражають картопля є: хлороз картоплі, мозаїчність листя, пожовтіння, ряболисть.

Відмінність неінфекційних захворювань

Вище вже говорилося, що однією з категорій захворювань є неінфекційні хвороби картоплі, які характеризуються тим, що на відміну від попередньої категорії, вони не можуть передаватися від рослини до рослини. Неінфекційні захворювання картоплі проявляються в тому випадку, якщо картопля відчуває нестачу сонця, вологи, азоту, фосфору, кальцію, інших поживних речовин. А, також в тому випадку, якщо вирощується картопля в належних умовах, тобто занадто багато або мало тепла або холоду, при неправильній обробці агрохімікатами і так далі. Єдине, що об’єднує обидві категорії захворювання картоплі, так це те, що обидві вони знижують врожайність картоплі, стають причиною недобору врожаю і збитків. На завершення слід зазначити те, що для того, щоб звести до мінімуму витрати на догляд за картоплею і заходів по захисту його від хвороб, необхідно насіннєву картоплю купити у надійного постачальника, який надасть якісний і стійкий насіннєвий матеріал. Такий насіннєвий матеріал можна придбати у компанії «Овочевий Дім», передзвонивши за вказаними номерами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар