Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Комплексний захист картоплі від фітофторозу

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

fitoftorozУ період вегетації картоплі та під час зберігання урожаю однією із найбільш шкідливих хвороб є фі­тофтороз. Збудником захворювання є гетероталічний ооміцет Phytoph­thora infestans (Mont) de Bary. Біль­шість факторів, що впливають на ураження картоплі фітофторозом, свідчить про комплексний характер прояву хвороби, а це в свою чергу потребує системного захисту проти неї. Захист рослин від фітофторозу розпочинається з ретельного відбо­ру здорового насіннєвого матеріа­лу, постійного контролю за станом насаджень у період вегетації із вра­хуванням місцевих особливостей та своєчасним знищенням виявлених первинних вогнищ захворювання. Однією із умов у системі захисту картоплі від фітофторозу є впровадження у ви­робництво сортів картоплі, стійких до захво­рювання.

Сорти картоплі, що спо­чатку проявляли підвищену стій­кість до захворювання у процесі масового розмноження, знижують резистентність до збудника Ph. infe­stans. Вирішальне значення у захисті картоплі від захворювання має створення високорезистентних сор­тів картоплі. Особливо велику увагу приділя­ють сортам, що характеризуються відносно високим (на рівні 7—8 ба­лів за 9-бальною шкалою) або хоча б середнім (5 балів) ступенем польової стійкості до фітофторозу. Також необхідно вра­ховувати, що не всі сорти картоплі, що ма­ють підвищену стійкість вегетатив­ної поверхні, проявляють підвище­ну стійкість бульб і навпаки. Засто­сування сортів із підвищеною стій­кістю до хвороби дає змогу не лише знизити витрати на застосування засобів захисту, але й отримати під­вищений урожай бульб.

ftoftoroz-kartopl-foto-opis-borotba-z-ftoftorozom-kartopl_785-1Таким чином, щоб знизити вірогідність захворювання на фітофтороз та втрати частини врожаю, слід купити картоплю на посадку у компанії «Овочевий Дім». У нас в наявності є більше десяти сортів картоплі, голландської та німецької селекції, які є стійкими, як до фітофторозу, так до інших хвороб картоплі. В той же час, слід зазначити, що використання стійких сортів картоплі не дає змоги повністю на 100% захистити наса­дження картоплі від фітофторозу. Тому, слід застосовувати допоміжні заходи захисту картоплі від хвороби, наприклад, хімічний метод боротьби. Таким чином, щоб знизити вірогідність захворювання картоплі на фітофтороз, слід купити насіннєву картоплю, яка є максимально стійкою до захворювання, а також застосувати хімічні препарати проти цієї хвороби. Такий комплексний підхід дасть можливість убезпечити себе від низької якості врожаю та збитків. Щоб замовити насіннєву картоплю на посадку, передзвоніть нашим менеджерам з продажу за вказаними номерами: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Залишити коментар