Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Оптимальні терміни посадки картоплі в 2017 році

Опубліковано Сергей Бородавко в . Рубриці Новости компании

borozda_kartofilНаші предки прив’язували дні для посадки картоплі не тільки до певних дат щороку (наприклад: до свята Пасхи), а стежили за природою, вбачаючи народні прикмети, які порозгублювала сучасна людина. Рання Пасха, значить – рання весна, значить і посадка картоплі може бути раніше, ніж при пізній весні. У цьому році – Пасха в середині квітня, значить коли садити картоплю в 2017? Правильно, раніше. У різних кліматичних смугах – це поняття теж різне: десь можна вже садити в березні, іншим – садити картоплю в квітні чи травні.

Картопля є культурою ранньої посадки, і краще садити її якомога раніше. Рання посадка дозволить краще використовувати запаси вологи, наявні в грунті, а це важливо для неполивних ділянок.

Картопля – перша і найважливіша культура у більшості фермерів. До посадці цієї культури приступають після відтавання грунту і його прогріванні на глибині загортання бульб до постійної температури +7 + 8 градусів. При цьому середньодобова температура повітря не повинна бути нижче 8 градусів тепла.

Поки бульби знаходяться в грунті, вони не страждають від низької температури в приземному повітряному шарі навіть при -5⁰С. Подібний захист насіннєвого матеріалу відбувається за рахунок відсутності вологи в шарі грунту товщиною до 5 см вже в 1-й декаді травня, тому що сухий грунт промерзає набагато менше, ніж вологий. Сходи бульб заморозки пошкоджують вкрай рідко. Причому висота перших стебел становить всього 2-3 см.

Через кілька днів після пошкодження вони знову з’являються на поверхні грунту за рахунок підтримки своєї підземної частини. Стебла, які сильно замерзли можуть бути заміщені новими зростаючими стеблами з пучка бульби. Тобто, картопля має чудову здатність відновлювати свої сходи, що дає можливість залишитися з урожаєм при будь-яких умовах. Взагалі, немає сенсу відмовлятися від ранніх строків посадки картоплі, тільки через імовірність їх пошкодження весняними заморозками. Імовірність цього дуже низька.

Теги:,

Залишити коментар