Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Чому вирощують нові сорти картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

1297854349_1На відміну від багатьох інших культур, картопля відзначається низькою конкурентоздатністю в агробіоценозах. Насадження її майже повністю перебувають від загрозою так званого «екологічного вибуху». Занадто швидке розмноження окремих видів шкодочинних організмів, наприклад фітофтори чи колорадського жука, якщо не вживати відповідних захисних заходів, може знищити практично весь урожай. На сучасному етапі розвитку картоплярства захист картоплі від шкідників і хвороб набуває стратегічного значення. В основі нової стратегії боротьби лежить інтегрована система захисту картоплі. В даній системі застосування хімічних засобів переважає над іншими заходами захисту картоплі, що викликає низку негативних наслідків: накопичення в бульбах, картоплинні, забруднення грунту, водних джерел, повітря. Це створює екологічну і соціальну небезпеку. Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми є залучення у виробництво стійких сортів картоплі.

Вирощування стійких сортів картоплі підвищує ефективність захисних заходів і дає змогу зменшити обсяги втрат від шкідників і хвороб з мінімальним застосуванням пестицидів. Отже фактор стійкості сортів картоплі може внести позитивні корективи в диференціацію норм витрат пестицидів і кратність обробок культури. В умовах беззмінної культури на дрібних ділянках збільшується концентрація та наростає шкодочинність найбільш небезпечних шкідників картоплі. Ведеться пошук стійких рослин, які знижують плодовитість комах і виявляють антибіотичну дію на личинок, спричиняючи їхню гибель. Однак в зв’язку із значною трудомісткістю, методика проведення оцінки селекційного матеріалу потребує епіфітотійного розвитку фітофторозу, альтенаріозу, різних видів парші, бактеріозів, вірусів, стеблової нематоди, появи шкідників, про яких майже забули.

543034Найбільшої шкоди картоплі завдають фітофтороз і альтернаріоз. В окремі роки втрати урожаю картоплі від фітофторозу більші ніж від усіх інших хвороб картоплі разом взятих. Фітофтороз завдає значних екологічних збитків не тільки нашій державі, але й США, Англії, Польщі, Болгарії, Німеччині та іншим країнам. Методами традиційного селекції не вдається отримати сорти картоплі з високим рівнем стійкості близько 100%, тому йдеться лише про толерантні. В 1987-1990 роках в Інституті картоплярства в лабораторії захисту рослин проводились роботи з оцінки стійкості проти колорадського жука і основних хвороб картоплі районованих сортів і гібридів селекційного розсадника.

Враховуючи, що селекція нових сортів картоплі продовжується і з’являються нові перспективні сорти картоплі, які потребують оцінки на стійкість до головного шкідника – колорадського жука і хвороб картоплі, продовження дослідження даного питання, з метою визначення ступню їх стійкості для диференціації заходів захисту, з урахуванням встановлених особливостей. Компанія ПП «Овочевий Дім» на власному досвіді перевірила та дослідили врожайність, а також стійкість сортів картоплі до різноманітних шкідників картоплі та хвороб. Як наслідок, на сьогоднішній день ми маємо в наявності високоякісні та високоврожайні сорти насіннєвої картоплі. Тому, якщо необхідно купити насіннєву картоплю на посадку, то Вам слід зателефонувати нашим консультантам, щоб ознайомитись із нашими сортами, способами доставки і оплати: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Теги:, , , , , , ,

Залишити коментар