Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Правила зберігання картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

4 RНасіннєва картопля є відмінним матеріалом для вирощування якісних і високих урожаїв столового картоплі. У той же час, до висаджування, насіннєві бульби картоплі необхідно зберегти так, щоб вони не втратили своїх врожайних і посівних якостей. А, для цього, необхідно дотримуватися ключових правила і рекомендацій зберігання насіннєвої картоплі. В іншому випадку, якість врожаю, а також його обсяг може істотно знизитися. Ні для кого не секрет, що картопля є основним продуктом на столі кожної родини в нашій країні. Це підтверджується тим, що картопля називають другим хлібом. Для правильного зберігання картоплі, потрібно знати, що у неї є кілька ключових періодів. Наприклад, лікувальний період полягає в дозріванні бульб і загоєнні ран насіннєвої картоплі, що б перед закладкою вона повністю відновилась після збирання (залікувала рани) і зміцніла.

Цей період триватиме близько двох тижнів. Після прибирання, бульби насіннєвої картоплі укладають на дозрівання, по закінченню цього терміну, в картоплі завершуються всі необхідні біохімічні процеси. Як правило, витримують на дозріванні бульби картоплі, шляхом витримування їх в грунті землі протягом зазначеного періоду, після скошування бадилля. Крім того, з метою поліпшення лежкості насіннєвого матеріалу, прибрані бульби картоплі витримують під навісом, просушують і озеленюють. Такі заходи дають можливість позбавити насіннєву картоплю від різних хвороб. Озеленення здійснюється протягом дванадцяти діб. Під час озеленення, у другому періоді, поступово знижують температуру на один градус в добу, до тих пір, поки температура повітря в сховищі не досягне двох-трьох градусів Цельсія.

Слід зазначити, що відносна вологість повинна бути близько дев’яноста відсотків. Коли настає друга половина лютого, для правильного зберігання насіннєвої картоплі, температуру повітря в сховище слід поступово піднімати до 10-15 градусів Цельсія. У цей період відбувається пробудження насіннєвої картоплі від глибокого спокою. Такі заходи потрібні для того, щоб підготувати насінну картоплю до подальших періодів, а саме:

  1. Прогрівання;
  2. Проростання;
  3. Реалізація або посадка.

ui-5631cefb55a039-00246086Слід зазначити, що одним з найважливіших факторів при зберіганні картоплі є температура, а також відносна вологість повітря. Селекціонерами прийнято вважати, що для довгострокового зберігання картоплі, оптимальною температурою повітря є чотири градуси Цельсія. Справа в тому, що в разі підвищення температурного режиму, верхівки бульб більшості сортів картоплі починає домінувати. А, в разі зміни температури від високої до низької, у насіннєвої картоплі скорочується період спокою. По закінченню сезону зберігання картоплі, здійснюють вибракування неякісного посівного матеріалу і переробку.

Слід зазначити, що температура, при якій зберігають картоплю залежить від сорту картоплі, так як кожен сорт має свої особливості і унікальними якостями. Тому, відхилення від температурного режиму, в одну зі сторін, може спровокувати втрати на стадії зберігання. На щастя, якщо Вам було вирішено купити насіннєву картоплю, то наша компанія полегшить Вам завдання в її зберіганні. Так, як при покупці насіннєвої картоплі у нас, Ви можете залишити на зберігання куплений насіннєвий матеріал на наших складах, а забрати вже безпосередньо перед посівом. Більш докладно про сорти картоплі, а також про способи доставки і оплати, можна дізнатися, зателефонувавши за телефонами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар