Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Перспективи картопляного ринку.

Опубліковано Сергей Бородавко в . Рубриці Новости компании

infinitiua2У продовольчому балансі країни продукція картоплярства займає друге місце, тому в народі картоплю називають другим хлібом.

У 2016 році валовий збір картоплі в Україні становить 21,6 млн тон, з яких на продовольче споживання буде спрямовано 5,9 млн тон картоплі, на садивний матеріал піде 5,5 млн тон картоплі та на переробку всього 150 тис. т.. Втрати пов’язані з неможливістю зберегти врожай будуть становити понад 5 млн.т. і 5 млн. т.  піде на корм худобі. 

Як бачимо одною з головних проблем картопляного ринку України є відсутність переробки виробленої продукції, на сьогодні всього лише 80 тис. т ми переробляємо на чіпси і 35 тис. т – на крохмаль, різаної замороженої картоплі. Це капля в морі, виходячи з досвіду Нідерландів, які вирощують на 72 тис. га продовольчу картоплю і мають валовий збір продовольчої картоплі 3,5 млн т., зі всього об’єму продовольчої картоплі 15% становить споживання, решта переробляється на чіпси, картоплю фрі.

Тому в перспективі переробка продовольчої картоплі буде тільки зростати, бо як показує світовий досвід , що виробник одержує найбільший ефект тоді, коли реалізує не сировину, а продукти її переробки, кінцеві продукти споживання.

Але треба не забувати, що на переробку не підходять всі сорти і треба вибрати правильний сорт. Одним з таких сортів є ранній сорт «Інфініті» від компанії ІПМ Потейто Гроуп. Даний сорт виділяється високим вмістом сухої речовини 25%, що дозволяє переробляти його на чіпси і картоплю фрі. Також ідеально підходить і для переробки на крохмаль, так як вміст крохмалю в даному сорті складає 19%, що робить його високрохмальним.

Теги:, ,

Залишити коментар