Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Рекомендації по боротьбі з шкідниками та хворобами картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

b27e5d1969b6e62ae0a39e99716ec59bВирощування картоплі, а також отримання високоякісного і великого врожаю вимагає виконання багатьох агротехнічних заходів і заходів по боротьбі з шкідниками та хворобами картоплі. Наприклад, великої шкоди бульбі картоплі завдає личинки хруща. Зазвичай проти личинок використовують механічний спосіб відлову, який полягає в наступному. У півлітрову банку кладуть кусочки свіжонарізаних сортів картоплі і закопують їх вертикально в землю таким чином, щоб верх банки був на один сантиметр нижче рівня грунту. Залучені запахом картоплі, личинки через деякий час заповняють банку, після чого вони повинні бути знищені. Таким чином, можна істотно знизити кількість хруща на ділянці вирощування картоплі.

Як захистити картоплю від дротяників?

Наступним основним шкідником картоплі є дротяники. Личинки цих жуків червоподібні, два-сім міліметра на початку і двадцять-тридцять міліметрів в кінці розвитку. Забарвлення дротяники від жовтого до світло-коричневого кольору. Самки дротяники в період травень-червень відкладають в грунт три-п’ять яєць. Личинки дротяників розвиваються дуже повільно. У перший рік вони невеликі до десяти міліметрів, а в наступні роки збільшуються до двадцяти – двадцяти п’яти міліметрів. Деякі дротяники розвиваються протягом п’яти років. У перший рік вони харчуються переважно залишками рослин (ось чому так важливо прибирати восени всі залишки бур’яну), але в наступні роки вони пошкоджують вже коріння рослин сортів картоплі, внаслідок чого він в’яне, відстає в рості, а іноді і засихає. У бульбах картоплі дротяники залишають вузькі і довгі ходи. Така пошкоджена картопля втрачає товарний вигляд і господарську цінність, так як під час зберігання картоплі через зроблені ходи проникають мікроорганізми і значна частина бульб згниває. Інтенсивність пошкодження картоплі проволочником залежить від грунту, її вологості, а також від попередника картоплі. При однаковій кількості личинок на одиницю площі на важких глинистих і суглинних грунтах пошкодженість картоплі буде меншою, ніж на легких.

Для боротьби з дротяником використовують висаджування картоплі на грядах для важких грунтів зі спільним використанням спеціальних приманок. Перед тим, як здійснюється посадка картоплі, дрібні бульби ріжуть на шматки, встромляють прутик довжиною двадцять-двадцять п’ять сантиметрів і закопують в грунт на глибину п’ять-десять сантиметрів, зрізом вниз, на відстані 0,5 м один від іншого. Через два-три дні приманки оглядають, вибирають влізших в них дротяників і знищують. Одну приманку можна використовувати багаторазово, зволоживши її водою і оновивши зріз. Для цієї ж мети можна використовувати рослинні приманки. За два тижні до посадки картоплі на дуже заселених ділянках висівають кукурудзу або ячмінь по чотири-п’ять зерен в гніздо через п’ятдесят-сімдесят сантиметрів. При появі сходів їх викопують з грудкою землі, личинки дротяників вибирають і знищують.

Найстрашніші хвороби картоплі

З усіх численних хвороб, які вражають картоплю, найбільш небезпечні ті, що викликають значний недобір врожаю і погіршує її якості – це фітофтороз картоплі, макроспоріоз, рак картоплі, мокрая бактеріальна гниль та інші. Ці хвороби вражають всі органи рослини в період його зростання, а також розвиваються в період зберігання картоплі. Втрати врожаю при ураженні картоплі зазначеними хворобами можуть досягти величини від десяти до сімдесяти відсотків і більше. Фітофтороз – найбільш поширена і дуже небезпечна хвороба картоплі. Перші ознаки цього захворювання картоплі з’являються в липні-серпні, коли на листках з’являються бурі плями. З нижнього боку листків навколо плям утворюється білий наліт – пушок грибниці. Якщо буде підтримується висока температура і вологість, то протягом декількох днів може загинути бадилля на всій ділянці, а бульби припиняться в зростанні. З наземних частин рослин хвороба поширюється на бульби, на яких утворюються синювато-сірі, а потім бурі плями. Такі бульби погано зберігаються, і значна частина їх згниває. Для боротьби з цим захворюванням використовують такі способи:

  1. Прогрівання посадкового матеріалу протягом одно-двох днів при температурі тридцять-сорок ° С або його пророщування (на світлі) до утворення паростків три-чотири сантиметри.
  2. Проведення раннього підгортання картоплі.
  3. Обприскування бадилля в фазі бутонізації розчином мідного купороса або бордоською рідини. Мідний купорос розчиняють з розрахунку десять грам на десять літрів води. Витрата робочого матеріалу від п’яти до восьми літрів на одну сотку посадки картоплі.

Щоб приготувати бордосской рідина, сто двадцять грам негашеного вапна рос яка розводиться в трьох літрах води, а в іншому посуді в трьох літрах гарячої води розчиняють шістдесят грам мідного купоросу. Обидві рідини зливають разом і в цей же день проводять обприскування з витратою робочого розчину п’ять-шість літрів на сто м2. Друге обприскування проводять при появі на нижніх листках рослин перших ознак хвороби картоплі.

Важливим аспектом, який істотно впливає на обсяг і якість врожаю картоплі, є якість насіннєвого матеріалу. Якщо необхідно купити картоплю на посадку, то зробити це краще у компанії IPM Potato, так як наша компанія надає більш десяти сортів високоякісного насіннєвого матеріалу, привезеного з Голландії. На даний момент є можливість придбати більше десяти сортів картоплі, які мають відмінну стійкість до вищевказаних та інших хвороб картоплі та шкідників, а також мають відмінну врожайністю. Детальніше дізнатися про наші сорти картоплі, способи доставки та оплати, можна передзвонивши за вказаними номерами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар