Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Розвиток картоплі і її особливості

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

Залежно від сорту картоплі, ступеня зрілості бульб і умов вирощування, її хімічний склад може сильно варіюватися. У той же час основними її складовими є такі елементи, як клітковина, крохмаль, вітаміни, інші поживні речовини. Страви з картоплі наповнюють людський організм поживними речовинами і дають відчуття ситості. Але, як стверджують дієтологи, зловживання картоплею, може привести до проблем з травленням. Тому, вживати картоплю в їжу, необхідно разом з іншими овочами і продуктами харчування. Завдяки смаковим якостям і безумовній корисності картоплі, її вирощують, як великі аграрії, так і дачники, а населення будь-якої країни сприймає картоплю, як «другий хліб», тобто як невід’ємну складову страв національної кухні. В Україні вирощувати картоплю почали ще в шістнадцятому столітті.

З тих давніх пір картоплю вирощують з бульб, тобто використовують насіннєву картоплю, яка висаджується у відкритий грунт на певній ділянці землі (поляї або дачних ділянках). Як правило, урожай картоплі, а точніше його обсяг і якість, залежить від ряду факторів, таких як:

  1. Погодні умови;
  2. Специфіка грунту землі;
  3. Якості догляду за картоплею;
  4. Сортів картоплі;
  5. Наявності захворювань і шкідників;
  6. Здійснення заходів захисту і усунення захворювань.

485906Як правило, раніше врожайність картоплі була випадковою (важко було прорахувати приблизний обсяг врожаю), так як в той час, хоч і намагалися доглядати за картоплею, але раніше не було хімічним препаратів для захисту картоплі від шкідників і хвороб. Крім того, сорти картоплі, а точніше їх створення і поліпшення – не практикувалося. Висаджували насіннєву картоплю ту, яка була у наявність. На сьогоднішній же день існують цілі селекційні центри, які виводять тисячі сортів картоплі. У той же час, проходять атестацію і сертифікацію лише десятки. Це пояснюється тим, що з метою збільшення шансів на отримання максимального врожаю картоплі, сертифікують лише ті сорти картоплі, які є найбільш стійкими до різних захворювань, мають високі показники лежкості і врожайністю, тривалим терміном зберігання.

Вплив насіннєвого матеріалу на врожайність. Кожен сорт картоплі має свої особливості. Через це, сорти картоплі відрізняються не тільки по смаковими якостями, відсотком сухої речовини, іншими характеристиками, але і певними вимогами до середовища вирощування. Тому, для того, щоб отримати хороший урожай, слід висаджувати насіннєву картоплю того сорту, який підходить до певного клімату і навіть області. Що ж стосується впливу насіннєвого матеріалу на врожайність, то тут правило одне – чим якісніше насіннєва картопля, тим більше буде урожай. Такий високоякісний насіннєвий матеріал, можна придбати у компанії «Овочевий Дім». Наші фахівці не тільки оформлять Вашу заявку, але і підберуть саме той сорт картоплі, який показує максимальну врожайність у вашій місцевості. Детальніше дізнатися про наших сортах картоплі, можна передзвонивши за номерами:  +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар