Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Способи розмноження картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

information_items_2293Необхідною умовою одержання високих врожаїв картоплі є відповідно підібраний сорт картоплі. У багатьох випадках перешкоджає цьому відсутність необхідної кількості садивного матеріалу. Застосовуючи способи прискорення розмноження, можна коефіцієнт розмноження довести до 6-10. Розглянемо найпоширеніші і доступні способи розмноження насіннєвої картоплі, які доцільно використати для розмноження нових сортів картоплі. Одним із способів є різання бульб перед садінням. Воно пов’язане з проростанням додаткової кількості бруньок після розрізування бульб картоплі на кілька частин. Якщо на цілій бульбі картоплі проростають лише верхівкові і частково середні бруньки, утворюючи 3-5 стебел, то в результаті різання однієї бульби картоплі утворюється 6-7 і більше стебел.

Для одержання рівновеликих кущів картоплі з однаковою кількістю стебел бульби доцільно різати так, щоб одержати округло-овальні шматочки картоплі, масою не менше 25 грам з 1-2 вічками. Висаджують різані шматочки картоплі на глибину 4-6 сантиметрів з одночасним внесенням у лунки перегною або попелу. При незначній кількості бульб нового сорту картоплі, щоб забезпечити підвищений коефіцієнт розмноження, нарізані шматочки картоплі можна спочатку висадити в теплові грядки для одержання розсади. При цьому шматочки бульб з вічками повинні бути масою не менше 15-20 грам. Потім картопля з добре розвиненою кореневою системою пересаджують на постійне місце вирощування картоплі.

2Якщо нарізані шматочки бульб картоплі висадити в теплу грядку на початку травня, то в кінці місяця одержимо картоплю, придатну для пересадки в грунт. Висаджують картоплю 45-50 тис. рослин на гектар. Якщо ж для вирощування картоплі використовують верхівки, то їх зрізають перед садінням або заготовляють протягом зими і весни. Товщина верхівки картоплі 0.5-1 сантиметр. Щоб шматочки не засихали й не загинули, їх у перші 10-12 днів після зрізування зберігають у ящиках шаром 5-15 сантиметрів при температурі +5 градусів Цельсія. Коли на зразі картоплі утвориться кірковий шар (перидерма), верхівки картоплі можна зберігати і товщим шаром – 30-40 сантиметрів. На 0.01 гектар необхідно 600 верхівок картоплі, висаджують їх по схемі 70 * 20 сантиметрів або 60 * 30 сантиметрів при механізованому догляді вирощування, а вручну – 50 * 30 сантиметрів.

Метод розмноження «Ділення куща»

sborДобрий кущ картоплі має чотири і більше стебел, у кожного з яких є власна коренева система. Щоб одержати більшу кількість стебел, необхідно висаджувати картоплю пророслими бульбами, краще середньої величини. При висоті рослини 10-15 сантиметрів, незалежно від сорту картоплі, відокремлюють 1-2 стебла і пересаджують на спеціально підготовлену ділянку, обов’язково поливаючи. У процесі поділу кущ з одного боку підкопують і обережно виривають стебла, щоб не витягувати з грунту разом з ними маточну картоплю. Із стебел картоплі, які відділяють, намагаються взяти невелику кількість грунту. Біля маточної картоплі залишають не менше двох стебел. Ділення куща картоплі проводять за хмарної погоди або вранці. Грунт біля старого куща добре ущільнюють, поливають і підгортають. Відокремлені стебла картоплі висаджують за схемою 60 * 20 або 70 * 20 сантиметрів, причому глибше, ніж вони росли на материнських бульбах картоплі. Добрі результати дає вмочування рослин у розведену суміш глини і коров’яку (три частини глини і одна частина коров’яку).

Слід зазначити, що вищевказані два способи розмноження нових сорті картоплі дуже важко застосовувати. Крім того, у випадку різання бульб картоплі, можна інфікувати бульби різними захворюваннями. Тому, рекомендується купити картоплю на посадку, яка б характеризувалась стійкістю до захворювань і великою врожайністю у надійного постачальника насіннєвого матеріалу, яким є компанія Овочевий Дім. Нагадаємо, що в нас є більше десяти різноманітних сортів картоплі, як німецької, так і голландської селекції, які дуже добре себе зарекомендували в умовах вирощування картоплі. Більш детально ознайомитись з нашими сортами картоплі, а також здійснити замовлення насіннєвої картоплі, можна передзвонивши за вказаними номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар