Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Догляд за посівами, харчування картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

сорта картофеляДогляд за насіннєвою ділянкою треба проводити так, щоб грунт в міжряддях і рядах був завжди пухким і чистим від бур’янів. Для цього проводять два боронування (перше – після посадки і друге – по сходам), 3-4 міжрядних обробки (розпушування міжрядь і підгортання після поливів і дощів) і регулярні поливи. У міру появи бур’янів проводять прополку в рядах. Зрошення – ефективний спосіб боротьби з шкідливим впливом високих літніх температур на картопляну рослину. Поливи сприяють зниженню температури грунту і приземного шару повітря і підвищенню його відносної вологості. Підвищена вологість грунту на початку вегетації сортів картоплі викликає швидке зростання вегетативної маси, що сприяє кращому затінення грунту і зниження його температури на 3-5 °. У спекотні дні різниця температур на зрошуваному і незрошуваних ділянці досягає 8-10 °. Чим пухкіше і вологіше грунт, тим нижче температура, так як добре розпушений грунт погано проводить тепло і має більшу теплоємність.

 Дослідження показали, що найкращим режимом вологості ґрунту для сорту картоплі в період створення клубнів є вологість близько 80% повної польової вологоємності. Практично це досягається чотирма-шістьма поливами (в залежності від умов року) при поливної нормі близько 500 л3 води на гектар. Відсутність поливів не тільки знижує урожай картоплі, а й негативно впливає на її насінні і породні якості. З наведених даних видно, що насіннєвий матеріал з зрошуваної ділянки мав менше вироджених бульб і давав більш врожайне потомство. Майстри високих урожаїв картоплі в період створення клубнів картоплі збільшують число поливів за рахунок зменшення поливної норми і скорочують міжполивний періоди до трьох-п’яти днів або застосовують багатоденні поливи. Це дозволяє їм отримувати по 250-300 ц бульб з гектара.

Важливе значення має і спосіб поливу. Найбільше зниження температури грунту досягається при поливі по довгим проточним борознам малого поливного струменя (0,5-0,6 л / сек). При поливі малим струменем при одній і тій же нормі поливу зберігається більш висока вологість і рихлість грунту, ніж при поливі по затоплюваних борознах або дощуванням, при яких грунт ущільнюється, сильно погіршується його газообмін, що позначається негативно на врожаї.

Харчування картоплі

семенной картофельНе всі добрива, позитивно впливають на врожай картоплі, одночасно покращують і породні якості насіннєвого матеріалу. Внесення під сорти картоплі гною, органо-мінеральних сумішей і фосфорнокислий добрив в поєднанні з гноєм покращує його насінні якості. Внесення ж одних і тих же мінеральних добрив протягом декількох років поспіль і в великих кількостях, а також добриво полів фекаліями, стічними водами, що містять хлор калійними добривами і великими дозами азотних добрив погіршує їх. Норми добрив для насіннєвих ділянок повинні встановлюватися, виходячи з грунтово-кліматичних особливостей господарства. Можна рекомендувати наступні орієнтовні норми добрив. Вміле внесення добрив дозволяє правильно організувати харчування рослин протягом усього періоду вегетації і запобігати виродження картоплі. Наостанок нагадаємо, що компанія “Овочевий дім” має більше десяти сортів високоякісного насіннєвого картоплі голландської та німецької селекції. Тому, якщо потрібно купити картоплю на посадку, то Вам слід звернути до наших фахівців, які розкажуть про всі особливості і чесноти наших сортів картоплі, а також підберуть саме той сорт, який покаже максимальні результати у Вашій області. Ознайомитися з сортами картоплі, а також купити насіннєву картоплю, можна передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар