Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Вирощування картоплі паростками

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

sborБульби картоплі пророщують в темряві при 12-14 градусах Цельсія та відносній вологості повітря близько 85% з обовязковим вентилюванням приміщення. Розкладають бульби у 2-3 шари, присипають вологим торфом або тирсою, які в міру висихання зволожують. За таких умов швидко звявляються паростки картоплі з корінцями біля основи. Коли паростки досягають 5-7 сантиметрів, їх обламують. Обламувати паростки картоплі можна кілька разів, оскільки вони відростають знову, а потім востаннє картоплю, попередньо проростивши, розрізають на частини за кількістю утворених паростків і теж висаджують. Таким чином, з однієї картоплі можна одержати 20-25 рослин.

Обламані паростки негайно висаджують у завчасно підготовлені грядки або парники рядками з міжряддями 6-8, а між рослинами в рядку – 5-6 сантиметрів. Землю біля паростка ущільнюють пальцями. Паростки картоплі висаджують так, щоб верхівка виступала над землею приблизно на чверть або третину довжини. Їх добре поливають і на кілька днів злегка затіняють від сонця. Через пять-сім днів паростки зеленіють і починають рости. Через 18-25 днів після садіння картоплі, коли рослини досягають висоти 10-15 сантиметрів, розсаду картоплі висаджують на постійну ділянку за схемою 60*20 або 70*20 сантиметрів. Невелику кількість паростків можна висаджувати в ящики з грунтом або торфом і вирощувати в кімнаті, іншому приміщенні чи теплиці. На 100 метрів квадратних, необхідно добрати 100 середніх або великих бульб.

Садити в полі розсаду картоплі, що утворилась від висаджування паростків, краще за пахмурної погоди або в другій половині квітня. Перед її вибиранням грунту на грядках добре поливають, що сприяє кращому прилипанню землі до коріння. Дуже корисно перед висаджуванням картоплі внести в лунку пригорщу перегною і чайну ложку попелу. При садінні зелена частина повинна знаходитися над поверхнею грунту на третину її довжини. Нажаль, але такий спосіб вирощування картоплі не може гарантувати 100% отримання великого врожаю. Крім того, такий спосіб є дуже трудозатратним. Тому, рекомендується купити картоплю на посадку, яка б характерезувалась високою якістю, стійкістю до захворювань та доброю лежкістю. Таку насіннєву картоплю, можна купити у компанії Овочевий Дім. В наявності є більше десяти різних сортів картоплі, які добре себе зарекомендували в умовах вирощування на территорії України. Більш детально, можна ознайомитись, передзвонивши за номерами: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22; +38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар