Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Вирощування мікробульб картоплі (частина 1)

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

1609_velina_3Згідно зі стратегією розвитку селекції і насінництва картоплі в кожному регіоні базові підприємства з виробництва оригінального посадкового матеріалу картоплі повинні вирощувати за планом супер-супереліту в обсязі до 500 тонн щорічно, що можливо тільки при щорічному виробництві 200000 бульби. Прийнята технологія вирощування бульби далека від досконалості, що призводить до непомірно високу собівартість одержуваного оздоровленого матеріалу. Зі зміною економічних умов ведення насінництва картоплі пріоритет закріпився за факторами інтенсифікації виробництва і економії. Вузьким місцем насінництва картоплі є прискорене розмноження вихідного оздоровленого матеріалу в контрольованих умовах і отримання оздоровленого бульбового матеріалу, який можна висадити в поле.

Мета досліджень вчених полягала в розробці технології отримання бульби сорту картоплі в водному середовищі для підвищення ефективності економічних показників при веденні первинного насінництва культури. Принципова можливість отримання бульби з оздоровлених рослин картоплі в умовах водної культури вченими було детально описано в Марданшін, Лобастова, 2011 року.

Цей спосіб культивації рослин на різні цілі широко застосовується в світі (Бентлі, 1965). Завдання вчених полягала в розробці технологічної схеми отримати оздоровлену посадкову насіннєву картоплю у вигляді бульби в умовах водної культури. Для вирішення цього завдання був розроблений регламент зміни фотоперіоду і складу живильного розчину, яким досягається регуляція росту, розвитку рослин, ініціація освіти столонов і бульб. Технологія дозволяє протягом 56-60 днів з моменту висадки розсади сформувати урожай бульби.

Результат роботи вчених буде опублікований в наступній частині статті, а поки нагадаємо, що компанія «Овочевий Дім» є передовою компанією в Україні з продажу насіннєвої картоплі. На даний момент у нас є більше десяти різних сортів насінної картоплі голландської, а також німецької селекції. Тому, якщо потрібна насіннєва картопля оптом, то Вам слід звернутися до наших фахівців, які з радістю підкажуть і підберуть саме той сорт картоплі, який покаже максимальні результати у Вашій області вирощування. Для цього потрібно лише підняти трубку і набрати один із вказаних номерів: +38 098 843 10 25; +38 066 095 06 22№ +38 044 374 01 04.

Залишити коментар