Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Вплив погодних умов на хвороби картоплі

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

картопляКартопля є однією із основних продовольчих культур в Україні. Недобір урожаю від вірусних хвороб може коливатися у різних районах і в різні роки від кількох відсотків до повної загибелі рослин залежно від ступеня і характеру ураження посадкового матеріалу, сорту картоплі, ґрунтово-кліматичних умов і агротехніки. Встановлено, що вирощування картоплі на ґрунтах важкого механічного складу в умовах низької вологості повітря і ґрунту призводить до зниження стійкості сортів картоплі до вірусних хвороб. Поширення вірусних хвороб, які переносяться комахами, залежить від умов, що визначають можливість існування тих чи інших переносників в певних еколого- географічних умовах, а також від чисельності їх у різні роки.

Абіотичні фактори відіграють велику роль як у самому виникненні хвороби картоплі, так і в її розвитку. Водночас вони можуть впливати безпосередньо як на збудника хвороби, стимулюючи або пригнічуючи його розвиток, так і на рослину-господаря, підвищуючи її сприйнятливість чи стійкість. Абіотичні фактори є найбільш загальними для всіх організмів екосистем та їх дії не залежать від щільності популяцій організмів. У природних умовах України велике значення має стійкість сортів картоплі до стресових умов (температура, вологість) та до ураження рослин вірусними хворобами картоплі. За ступенем виродження картоплі територія України умовно поділена на чотири зони:

  1. найменшого виродження – Карпати і Прикарпаття;
  2. слабкого виродження – Полісся і західні області;
  3. помірного виродження – лісостепові області;
  4. сильного виродження – степові області.

сорта катофеляПоширення і шкідливість вірусних хвороб картоплі у різних кліматичних зонах вивчається науковцями з початку 20-х років минулого століття. У подальшому свідчення з даного питання безперервно поповнювались і розширювалися. Так, К. Будін і П. Чесноков узагальнили накопичені дані до кінця 50-х років. Вони встановили, що поширеність і шкідливість вірусних хвороб зростають у напрямку від північних до південних і південно-східних районів, тобто від кліматичних зон із прохолодним кліматом і достатнім зволоженням до зон високих літніх температур і недостатнього або нерівномірного зволоження.

Таким чином, літературні дані свідчить про те, що гідротермічні показники досить суттєво впливають на збудників хвороб, однак дослідження щодо впливу погодних умов вегетаційного періоду на шкідливість та поширення вірусних хвороб в західному лісостепу України висвітлені недостатньо. Слід зазначити, що вірусні хвороби та погодні умови це не єдині фактори, які суттєво впливають на врожайність картоплі. Щоб отримувати великі врожаї, в першу чергу слід купити насіннєву картоплю високої якості, яка б характеризувалась високим рівнем стійкості до захворювань та екстремальних умов вирощування. Такі високоякісні сорти картоплі є у компанії «Овочевий Дім», у нас в наявності є більше десяти різноманітних сортів картоплі, як голландської, так і німецької селекції. Замовити насіннєву картоплю та ознайомитись з нашими сортами, необхідно зателефонувати за номерами: +38 098 843 10 25;+38 066 095 06 22;+38 044 374 01 04.

Теги:, , ,

Залишити коментар