Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Як вирощувати картоплю в зимовий період

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

11Нерідко по весні багато фермерів і дачників спостерігають дивну картину, коли з-під грунту землі від перезимувавших в ній плодів тягнутися красиві саджанці пасльонових, а також томатів. З огляду на те, що картопля є представником роду пасльонових, то чим вона може бути гірше? Отже, багато хто починає замислюватися, а чи можна висаджувати сорти картоплі восени, щоб він перезимував і зійшов вже навесні? Як би, немає нічого неможливого, адже багато ж помічали, коли перезимувалі бульби картоплі (особливо, якщо зима була теплою), з настанням весни формують бадилля, а потім бульби (хоч і дрібні) і дають дуже ранній урожай картоплі. Як виявилося, деякі майстри городньої і фермерської справи, спеціально висаджують картоплю під зиму.

А, аргументують вони такий метод вирощування тим, що, по-перше, з приходом весни не потрібно витрачати багато дорогоцінного часу, а по-друге, рівень врожайності озимої картоплі, рівноцінний рівню врожайності картоплі, яка була висаджена навесні. Тому, такі вправні майстри і вирощують сорти картоплі, практично, круглий рік. Як показує практика, щоб вийшов гарний урожай картоплі, необхідна сніжна зима. Може це і парадокс, але підзимова посадка картоплі не виправдовує себе в тих регіонах України, де мало снігу і є ймовірність настання затяжного періоду відлиги, так як раптове потепління посеред зими може спровокувати проростання насіннєвої картоплі, а наступне настання холодів – просто знищать бадилля і вся рослина .

Підготовчі роботи перед посадкою

ka-e1462379717428Перед тим, як приступити до озимої посадки картоплі, рекомендується прорахувати або дізнатися приблизні терміни появу покриву снігу, а також його товщину. Так, як сніг при такій технології вирощування картоплі виконує функцію захисного шару від промерзання висадженої насіннєвої картоплі. З досвіду фермерів і дачників, які висаджують картоплю під зиму, зима 2006-2007 року була ідеальною для даної технології, так як в ту зиму випало 141 мм опадів, що становить 123% від норми. Провівши підрахунки випаду снігу, для висаджування насіннєвої картоплі необхідно вибрати місце для вирощування озимого картоплі. Дачники вибирають такі місця, як біля кущів смородини, забору або агрусу. У будь-якому випадку, місце для вирощування картоплі взимку, має бути таким, щоб там не застоювалася вода (тала). Також, слід зазначити, що дана технологія вирощування підходить для супіщаних, піщаних, суглинних грунтів землі. А, ось на глинистих ділянках землі застосовувати і експериментувати не рекомендується, так як навесні на такому грунті застоюється тала вода.

kartofel_1Класичний метод висаджування озимого картопля полягає в тому, щоб треба відібрати якісний насіннєву картоплю, діаметром 35-55 міліметрів і протягом двох тижнів потримати її на сонячному світлі. Це потрібно для того, щоб бульби насіннєвої картоплі позеленіли, а її шкірка затверділа. Все, тепер їм холод і мороз, практично, не страшний. Можна приступати до наступного етапу, який полягає в тому, що б висадити насіннєву картоплю смугами, відстань в ряду повинна бути близько тридцяти сантиметрів, а міжряддя близько сімдесяти сантиметрів. Ряди для посадки необхідно орієнтувати з півдня на північ. А, перед тим, як висадити картоплю, днище лунок потрібно вистелити органікою. Це потрібно для того, щоб і землю удобрити і бульби картоплі захистити від промерзання. Вносити добриво по осені потрібно з розрахунком на один метр квадратний:

  1. Відро органічної підстилки;
  2. 40-60 грам суперфосфату;
  3. 30 – 40 грам хлористого калію.

Глибина лунки повинна бути не менше восьми сантиметрів – на важких грунтах і не менше десяти сантиметрів – на супіщаних. Після того, як насіннєва картопля посаджена, ряди потрібно замульчувати торфом (перегноєм), шаром у вісім-десять сантиметрів. Це дасть можливість висаджених бульб картоплі перезимувати і з приходом весни, як тільки температура повітря підвищитися, а грунт землі прогріється – піти в зростання і розвиватися. Як вже говорилося, щоб озима посадка картоплі принесла урожай, потрібно не тільки дотримуватися загальні рекомендації даної технології вирощування, а й якісний насіннєвий матеріал, а замовити насіннєву картоплю, відповідної якості, можна у нас. Ознайомитися з нашими сортами картоплі, способами доставки та оплати, можна передзвонивши за телефонами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

 

Теги:, , , ,

Залишити коментар