Нові фото з полів сезону 2017 (Оновлено)

Навіщо удобрювати грунт землі по осені

Опубліковано Овощной Дом в . Рубриці Картофелеводство

originalНі для кого не секрет, що найбільші врожаї картоплі, можна отримати на тих ділянках землі, де раніше картопля не вирощувалась. Як показує практика, якщо вирощувати картоплю на одному і тому ж місці, то з кожним роком врожаї будуть все менше і менше. Така тенденція пояснюється тим, що насіннєва картопля для формування бульб використовує мікроелементи і поживні речовини, які знаходяться в землі. Отже, якщо вирощувати картоплю на одному і тому ж місці, то з кожним роком таких мікроелементів і поживних речовин – ставати все менше і менше, в свою чергу, насіннєвій картоплі не вистачатиме необхідного живильного матеріалу, щоб формувати великі і вирівняні бульби. Тому, при можливості, рекомендується вирощувати картоплю кожен раз на новому місці. Якщо ж такої можливості немає, то необхідно підживлювати грунт.

Підживлення і добрива, необхідні для того, щоб убезпечити себе від мізерних врожаїв. Існує два основних види добрив, а саме: аграрні хімікати, органічні добрива. Більшість фермерів використовують один з видів. Але, досвідчені знавці з метою отримання максимального врожаю використовують обидва види добрив. Як не дивно, але більшість впевнено в тому, що вносити добрива потрібно лише перед тим, як висаджувати насіннєву картоплю, але це не так. Щоб отримати хороший врожай, необхідно вносити добрива по осені, тобто через тиждень-два після збирання врожаю. Така рекомендація пояснюється тим, що за зимовий період добриво в повній мірі перегниває і «всотується» в грунт.

Скільки добрива потрібно вносити по осені:

  1. У тому випадку, якщо сорти картоплі вирощуються на дачній ділянці, то для удобрення грунту необхідно від п’яти до семи відер свіжого гною (за зимовий період він встигне перепріти) або перегною на один квадратний метр землі;
  2. Для поліпшення ефекту від добрива, разом з органічним добривом рекомендується вносити мінеральні добрива. Як правило, використовують суперфосфат. На один квадратний метр землі використовують близько 30 грам суперфосфату. Крім того, не зайвим буде внести в грунт землі і необхідний для росту сорту картоплі фосфор, який перезимувавши, до весни повністю трансформується в ту форму, яку насіннєва картопля зможе використовувати для формування нових бульб. А, щоб ще більше підвищити шанси отримання хорошого врожаю, разом з фосфором потрібно внести і сульфат. Пропорція 15 грам на метр квадратний.

udobrenia_1Як показує практика, вищевказаного добрива цілком достатньо, щоб насіннєва картопля була в достатку поживними речовинами. Але, якщо на ділянці землі картопля вирощується вже довгі роки або в грунті є якийсь вірус хвороби картоплі, то вносити органічні добрива не рекомендується, так як вони є ідеальним ореолом проживання для розмноження захворювань картоплі та інфекції. У такому випадку, щоб не розносити хвороба картоплі і в той же час, щоб насіннєва картопля була в надлишку поживними речовинами, краще використовувати агрохімікати без органічного добрива. Як показує практика, щоб ретельно підготувати грунт землі до майбутнього сезону вирощування картоплі, по осені рекомендується вирощувати сидерати, як біла гірчиця. Ця рослина легко переносити низькі температури і її перепади, а для того, щоб набрати максимальну вегетативної маси білої гірчиці досить трьох тижнів. Коли ж настануть дуже низькі температури, то сидерат поляже, потім його покриє шар снігу, де бадилля і перегниє. По весні, щоб висадити насіннєву картоплю, ділянку землі рекомендується переорати разом з перегнившою білою гірчицею. Таким чином, можна істотно збільшити врожайність картопля

Слід також звернути увагу, що підготовлений грунт і навіть сприятливі погодні умови не зможуть гарантувати великого врожаю, якщо насіннєва картопля не якісний. Рекомендується купувати насіннєвий матеріал у надійних постачальників, яким є компанія «овочевий Дім». Отже, якщо потрібно купити насіннєву картоплю, то слід ознайомитися з нашими сортами картоплі та передзвонити менеджерам по продаж за вказаними номерами: +38 066 095 06 22; +38 098 843 10 25; +38 044 374 01 04.

Теги:, , , ,

Залишити коментар